Ergene'de mahallelere giyim kumbaraları konuldu - Son Dakika

Ergene'de mahallelere giyim kumbaraları konuldu

20.11.2020 15:29
Ergene'de mahallelere giyim kumbaraları konuldu, System.String[]

Ergene Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında, ilçenin tüm mahallelerine giyim kumbaraları konuldu.

Ergene Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında, ilçenin tüm mahallelerine giyim kumbaraları konuldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci, gazetecilere, vatandaşların bu kumbaralara kullanmadıkları kıyafetleri bırakacağını ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacağını söyledi.

Ayrıştırılacak kıyafetlerden durumu iyi olanların ihtiyaç sahiplerine verileceğini belirten Cebeci, kullanılamayacak olanların ise geri dönüşüme kazandırılacağını ifade etti.

Cebeci, Ergene Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği arasında imzalanan protokol gereğince kıyafet, çanta, kemer, ayakkabı ve benzeri atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi ve ekonomiye kazandırılması için bu çalışmanın başlatıldığını ifade ederek, "Kullanılmayan kıyafetlerin ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırılabilmesini kolaylaştırmak ve kullanılmayacak durumda olan kıyafetlerin geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Ergene'nin tüm mahallelerinde giyim kumbaraları konuldu. İlçenin tüm mahallelerinde birden fazla noktaya konulan giyim kumbaralarına, vatandaşların bırakacakları kıyafet, ayakkabı ve çantalar tek tek kontrol edilecek." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ergene'de mahallelere giyim kumbaraları konuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor