'erguvan' Otobüslere Takviye Geliyor - Son Dakika

'erguvan' Otobüslere Takviye Geliyor

03.01.2012 14:35
'erguvan' Otobüslere Takviye Geliyor, System.String[]

İstanbul Otobüs A.Ş., kent genelinde 250 erguvan renkli otobüs için 15 yıl süreli olarak hasılat paylaşımına dayalı hat kiralama ihalesi yapacak.

İstanbul Otobüs A.Ş., kent genelinde 250 erguvan renkli otobüs için 15 yıl süreli olarak hasılat paylaşımına dayalı hat kiralama ihalesi yapacak. Belediye, daha önceki iki ihalede toplam 422 otobüsü hizmete almıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda hizmete sunduğu 'erguvan' rengi otobüslere takviye geliyor. İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş., 250 yeni otobüsü toplu taşımada halkın hizmetine sunmak için 25-26 Ocak tarihlerinde ihaleye çıkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. 15 yıllığına 250 otobüslük rotasyonlu hat kiralama ihalesi Ağustos ayı sonunda yapacak. İstanbul, Anadolu ve Beyoğlu bölgesi için erguvan renkli damalı otobüs için ihale yapılacak. Geçtiğimiz yıl birinci ihalede 172, ikinci ihalede ise 250 toplam 422 otobüsü hizmete alındı." denildi.

YENİ ÜRETİM OTOBÜSLERİN ÖZELLİKLERİ

Açıklamada, yeni üretim otobüslerin özellikleri şöyle sıralandı: "EURO 5 (dizel) (Doğalgaz ve elektrikliye dönüştürülebilecek özellikleri var)

Alçak ve düztabanlı, özürlü aparatlı tekerlekli sandalye rampalı.

Sesli uyarı sistemi, LCD monitörlü bilgilendirme sistemi, 18–28 derece ayarlanabilir klima sistemi.

İç-dış güvenlik kameraları.

Oturan yolcu sayısı 32, ayakta yolcu sayısı 60 "

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'erguvan' Otobüslere Takviye Geliyor - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar