Son Dakika Haberleri: Erkan Kandemir'in "İstifalar olacak" sözlerinin ardından iki AK Partili isim istifa etti

Erkan Kandemir'in "İstifalar olacak" sözlerinin ardından iki AK Partili isim istifa etti

29 gün önce

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in "İstifalar olacak"açıklamasının ardından iki partili görevlerinden istifa etti. AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, dikkat çeken açıklamalar yapmıştı. Partide istifaların olacağını belirten Kandemir, "İl ve ilçe başkanlarımızda görev değişikliği ve bir kısım istifalar olacak." demişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in bugün yaptığı açıklamadan sonra Amasya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Öte yandan, Amasya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal da istifa etti.

Amasya İl Başkanı olarak görevinin dördüncü yılını dolduran Ünek, yaptığı açıklamada kongre sürecinin başlaması sebebiyle göreve talip olanların önünü açmak için görevinden ayrıldığını belirtti.

KANDEMİR "İSTİFALAR OLACAK" DEMİŞTİ

Kandemir, bugün yaptığı açıklamada kongre sürecinin başlamasını hatırlatmıştı. Recep Tayyip Erdoğan'a teşkilatlarla ilgili detaylı bir rapor sunduklarını belirten Kandemir, gelecek günlerde bazı istifalar olabileceğini, istifa eden kişilerin de farklı kademelerde görevlendirileceğini söylemişti.

Erkan Kandemir'in İstifalar olacak sözlerinin ardından iki AK Partili isim istifa etti
AK Partili Kandemir duyurdu: Önümüzdeki günlerde istifalar olacak

Haber Yayın Tarihi: 11.11.2019 08:34 Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı
Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Bakoyannis: Türkiye ile savaşa girersek yalnız kalırız Balıkesir'deki depremde kahvehanede olan vatandaşların kaçış anı kameraya yansıdı