Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur - Son Dakika

Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur

14.06.2015 12:59
Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur, System.String[]

Eski ANAP'lı Erkan Mumcu, seçim sonucuna ilişkin açıklamasında, geniş tabanlı AK Parti- CHP koalisyonunun ülke için doğru tercih olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm eski Bakanı, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, seçim sonucuna ilişkin açıklamasında partiler arasındaki mesafenin millet arasında olmadığını belirterek, geniş tabanlı AK Parti- CHP koalisyonunun ülke için doğru tercih olacağını söyledi.

"MİLLETİN GÖRDÜĞÜ GİBİ GÖRMEK LAZIM"

Isparta'ya bir düğüne katılmak için gelen Erkan Mumcu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan millet iradesini doğru okumak gerektiğini belirten Mumcu, "Siyasi partiler genellikle seçim sonuçlarını kendi merceklerinden görme eğiliminde olur. Ama koalisyonun zorunlu olduğu parlamento aritmetiğinde millet merceğinden görmeye çalışmak en doğru yaklaşım olacak. Milletin gördüğü gibi görmek lazım. Millet neyi görüyor, tek başına iktidarı değil ama çoğulcu demokratik bir siyaset talep ediyor" dedi.

"MİLLETİN ARASINDA MESAFE YOK"

Kimsenin kimseyi dışlamaması gerektiğini vurgulayan Erkan Mumcu, dışlayıcı politikaların hiçbirinin ne bu politikayı güdenlere ne de memlekete hayır getirdiğini kaydetti. Siyasi partiler arasındaki mesafenin millet arasında olmadığına dikkati çeken Mumcu, "Siyasi partilerin birbirlerine varsayılmış mesafeleri koymaması gerekir. Zannetmesinler ki partiler birbirlerine uzak olduğu kadar millet de birbirine uzak. Bunu söyleyen yanılıyor. Toplum birbirine bu kadar uzak değil, ayrı değil, karşıt değil. Toplum birlik, beraberlik istiyor. Geleceğe bakmak istiyor. Doğru siyaset daima şudur; Geleceğe bakalım. Mevlana'nın sözünü hatırlamanın tam zamanı; 'Düne dair ne varsa dünde kaldı cancağızım şimdi yeni şeyler söylemek lazım'" diye konuştu.

"AK PARTİ- CHP GENİŞ TABANLI KOALİSYONU..."

Kendi kişisel görüşünün geniş tabanlı bir koalisyon kurulması olduğunu söyleyen Erkan Mumcu, şöyle dedi:

"Bu şekilde Türkiye'nin uzun zamandır bekleyen sistem sorunlarının çözülmesinde büyük ivme kazandırır. Adını da koyayım. AK Parti- CHP arasında yapılacak bir koalisyon geniş tabanlı koalisyondur. Bu koalisyon sistemi yeniden yapılandırmak için, hakikaten 'yeni Türkiye' sözünün içine çoğulcu bir içerik kazandırmak için doğru bir başlangıç olur. Bunu kimileri ikiyüzlülük olarak görebilir, hayır bu bir olgunluktur. Bu olgunluğu Türk siyasetinin gösterebilmesini dilerim."

"SİYASETE DÖNECEK Mİ?"

Siyasete dönmek gibi bir niyeti olmadığını da anlatan Mumcu, "Ama şunu dürüstçe itiraf etmek gerekir. Benim siyasete girmem de çıkmam da kendi isteğimle olmadı. Dolayısıyla bundan sonrasını gerçekten bilemiyorum. Allah bilir, Allah'ın dediği olur" dedi.

Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur
Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erkan Mumcu: AK Parti- CHP Koalisyonu Doğru Olur - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor