Son Dakika Haberleri: Erkişi: Mehmet Akif'in Genç Nesillere Tanıtılması Önemli

Erkişi: Mehmet Akif'in Genç Nesillere Tanıtılması Önemli

8 yıl önce

Erkişi, Üçgül Konferans Salonundaki etkinlikte, öğrencilerin sorularını yanıtlarken, gençlere de nasihatlerde bulundu.

Erkişi: Mehmet Akif'in Genç Nesillere Tanıtılması Önemli, System.String[]
Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini besteleyerek Türkiye'ye " Safahat'tan Şarkılar" eserini kazandıran ve "Minik Dualar" grubuyla vatandaşların gönlünde taht kuran sanatçı Ertuğrul Erkişi Burç Üçgül Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle söyleşi yaptı

Erkişi, Üçgül Konferans Salonundaki etkinlikte, öğrencilerin sorularını yanıtlarken, gençlere de nasihatlerde bulundu.

Örnek bir şahsiyet olan Mehmet Akif Ersoy'un, genç nesillere tanıtılması, onun ideallerinin canlı tutulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Erkişi, onun ülkesine ve milli kültürüne karşı tarih önünde üstlendiği vazifeyi yerine getirmek için son nefesine kadar çalıştığını ve bu yolda büyük çileler çektiğini vurguladı.

Erkişi,, "Mehmet Akif, Çanakkale Savaşında olduğu gibi İstiklal Harbi'nde de Anadolu'nun işgalinden duyulan hüzünleri, düşmana karşı topyekun başlayan direniş azmini, kurtuluşa duyulan umudu ve büyük zafer sevincini en güzel hisseden, bu hisleri sanat diliyle gelecek yüzyıllara nakleden vatan şairimiz olmuştur" diye konuştu.

Burç Üçgül Lisesi Müdürü Gürol Gürsoy, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşinin ardından Besteci Ertuğrul Erkişi, "Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 74. yıl dönümü anısına hazırladığı "Safahat'tan Şarkılar" klibi izlendi.

Erkişi, Burç Çukurova İlköğretim okulunda da öğrencilerle bir araya gelerek, söyleşi yaptı, Mehmet Akif Ersoy'u anlatıp, nasihatlerde bulundu.Erkek Takımın Kadın Teknik Direktörü: Kadroyu Penis Boyuna Göre Kuruyorum Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Yeni Askerlik Sistemiyle İlgili Çalışmada Sona Gelindi