'Ermeni İsyanı' Adlı Belgesel İnternetten Yayına Verildi - Son Dakika

'Ermeni İsyanı' Adlı Belgesel İnternetten Yayına Verildi

19.01.2012 12:30
'Ermeni İsyanı' Adlı Belgesel İnternetten Yayına Verildi, System.String[]

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği ve Genç İnisiyatif Platformu Başkanı Yrd.Doç.Dr.Savaş Eğilmez tarafından hazırlanan 'Ermeni İsyanı (1894-1920)' adlı belgesel, www.therealhistory.org sitesinde...

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği ve Genç İnisiyatif Platformu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez tarafından hazırlanan 'Ermeni İsyanı (1894-1920)' adlı belgesel, www.therealhistory.org sitesinde yayınlanmaya başlandı.

Ermeni meselesiyle ilgili Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça hazırlanan belgeselin, 'Third Coast Films' tarafından yapıldığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, "Bu belgesel, Türk Devlet Arşivleri, ABD arşivleri, Rusya Federasyonu arşivleri, Almanya arşivleri, Bulgaristan Devlet Arşivleri, Romanya Devlet Arşivleri, Kaleidoscope Arşivleri, Ullstein Bild (1900 yılından itibaren yayın yapan bir gazete) arşivi ve BPK tarih arşivlerinden yararlanılarak hazırlandı." dedi.

Ermeni, Amerikan, İngiliz, Alman, Fransız, Türk tarihçi ve araştırmacılarının bilgilerine başvurularak tamamen tarafsız ve bilimsel bir yapım ortaya konulduğunu anlatan Eğilmez, "Belgeselde Balkan Savaşları'ndan, Çanakkale Savaşı'ndan, Sarıkamış'tan, tehcirden, Van'ın işgalinden, Erzurum'un işgalinden orijinal ve ilk kez yayınlanan görüntüler de yar alıyor. Bu yapımı hem sitemizde yayınlayacak hem de imkanlarımız dahilinde yurt dışına göndereceğiz." ifadelerini kullandı.

'Ermeni İsyanı' Adlı Belgesel İnternetten Yayına Verildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Ermeni İsyanı' Adlı Belgesel İnternetten Yayına Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi