Ermeni Olaylarında Ölenlerin Anıldığı Törende Olay Çıktı - Son Dakika

Ermeni Olaylarında Ölenlerin Anıldığı Törende Olay Çıktı

24.04.2013 21:04
Ermeni Olaylarında Ölenlerin Anıldığı Törende Olay Çıktı

İzmir'de 24 Nisan 1915 tarihinde meydana gelen Ermeni olaylarında hayatını kaybedenleri anma etkinliğinde iki grup arasında olaylar çıktı.

İzmir'de 24 Nisan 1915 tarihinde meydana gelen Ermeni olaylarında hayatını kaybedenleri anma etkinliğinde iki grup arasında olaylar çıktı.

Basmane Meydanı'nda toplanan bir grup, 24 Nisan 1915 tarihinde meydana gelen Ermeni olaylarında hayatını kaybedenleri andı. Anma töreni, kaldırıma dizilen mumların yakılması ile başladı. Daha sonra alana gelen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi grup ile alandaki grup arasında olaylar çıktı. Ellerindeki bayrak sopaları ve su şişelerini birbirine atan katılımcıları araya giren polis ve çevik kuvvet ekipleri ayırdı. Polisin zamanında müdahalesi ile ayrılan gruplar, çevik kuvvetin oluşturduğu barikatı aşmaya çalıştı ancak polisin engeliyle karşılaştı. İki karşı grup sloganlar ile birbirlerine sataşmaya devam ederken, camları demir parmaklıklı bir polis minibüsü gruplar arasına girerek barikat yaptı. Bir müddet daha sözlü sataşmalar ile devam eden olaylar, grupların dağılması ile sona erdi.

Kaynak: İHA
Stadyum dışına taşan olaylı derbiye ilişkin 13 kişi gözaltına alındı Stadyum dışına taşan olaylı derbiye ilişkin 13 kişi gözaltına alındı İZMİR DERBİSİNDE GÖZTEPE TARAFTARI ALTAY KALECİSİNİ KALE DİREĞİ İLE DARBETTİ, MAÇ ERTELENDİ (7) İZMİR DERBİSİNDE GÖZTEPE TARAFTARI ALTAY KALECİSİNİ KALE DİREĞİ İLE DARBETTİ, MAÇ ERTELENDİ (7) Sis ve işaret fişeğini statta görevli özel ambulans şoförleri tuvalete bırakmış Sis ve işaret fişeğini statta görevli özel ambulans şoförleri tuvalete bırakmış

Son Dakika Güncel Ermeni Olaylarında Ölenlerin Anıldığı Törende Olay Çıktı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement