Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım - Son Dakika

Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

07.11.2020 18:15
Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım, System.String[]

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, 2 Kasım'da Ermenistan'a 1,5 milyon euro yardım yapacağını duyuran Norveç hükümetinin eleştirilerin ardından tutumunu değiştirdiğini söyledi. Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, yaptığı açıklamada, Norveç hükümetinin, 2 Kasım'da Ermenistan'a destek olmak için 1,5 milyon euro yardımda bulunacaklarını açıkladığını hatırlattı. Söz konusu açıklamayı tek taraflı bulmaları nedeniyle kınadıklarını belirten Çorman, Norveç hükümetinin gösterilen tepkilerin ardından dün konu hakkında yeni bir açıklama yaptığını söyledi.

"ELEŞTİRİMİ SEVE SEVE GERİ ALACAĞIM"

Çorman, "Norveç tarafından yapılan ikinci açıklamada sadece bir tarafa değil, 'çatışmanın her iki tarafına da yardım sağlanacağı' belirtiliyor. Elbette olumlu yönde bir değişiklik. Eğer bu yardım gerçekten her iki tarafa da yapılırsa önceki eleştirimi seve seve geri alacağım." dedi.

Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

HER İKİ TARAFA DA YARDIM YAPILACAK

Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.

ERMENİSTAN'IN SİVİLLERE SALDIRILARI SÜRÜYOR

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda 27 Eylül'den bugüne kadar 92 sivil yaşamını yitirmiş, 404 sivil yaralanmıştı.

Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım
Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

TRT Belgesel'in pişmaniye paylaşımına İzmit Belediyesi'nden yanıt gecikmedi: Başkenti İzmit'tir Son Dakika: Fenerbahçe Mesut Özil ile 3.5 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten evlenecek çiftlere öneri: Şimdi altın almanın tam zamanı Ateşe benzin döken genç alevlerin arasından son anda kurtuldu Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız