Savaşta ağır yenilgi alan Ermenistan'da muhalefet, Paşinyan karşıtı protesto gerçekleştirecek - Son Dakika

Savaşta ağır yenilgi alan Ermenistan'da muhalefet, Paşinyan karşıtı protesto gerçekleştirecek

10.11.2020 18:11

Ermenistan'da muhalefet partileri, Dağlık Karabağ'dan çekilerek yenilginin kabul edildiği anlaşmaya imza atan Başbakan Nikol Paşinyan'a karşı sokağa çıkma kararı aldı. Ülkedeki 17 siyasi parti tarafından hazırlanan ortak bildiride, "Tarihimizin en utanç verici sayfası maalesef dün yazıldı" denildi.

Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'da yıllardır süren işgal, Azerbaycan'ın kazandığı zafer ile son buldu. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ'da yenilgiyi kabul ettiklerini ve Azerbaycan ile anlaşmaya imza attıklarını duyurunca Ermenistan'da muhalefet ayaklandı. Paşinyan'ın imzaladığı anlaşmayı yenilgi olarak gören muhalefet gece saatlerinde parlamento binasını basarak gece boyunca işgalini sürdürdü.

BAŞKENT ERİVAN'DA BÜYÜK BİR MİTİNG YAPILACAK

Ermenistan Meclis Başkanı Ararat Mirzoyan'ın da linç edildiği olaylar halen sıcaklığını korurken, ülkedeki muhalefet partileri protestoları yaygınlaştırmak için miting yapma kararı aldı. Ülkedeki 17 siyasi parti ortak bir bildiri yayınlayarak yarın yerel saatle 13.00'te Erivan'da büyük bir miting yapacaklarını duyurdu.

"TARİHİMİZİN EN UTANÇ VERİCİ SAYFASI MAALESEF DÜN YAZILDI"

Bildiride, "Tarihimizin en utanç verici sayfası maalesef dün yazıldı. Devletini ve toprağını kanıyla cephede koruyan askerlerin arkasından, bizim arkamızdan ulusal olmayan bir anlaşma imzalandı. Halihazırda birliğimize, iç çekişmeler ve provokasyonların dışlanmasına ihtiyaç var. Bu nedenle bütün yurtseverleri yarın 13.00'de Erivan'da Özgürlük Meydanı'nda yapılacak mitinge davet ediyoruz" denildi.

GÜVENLİK ÖNEMLERİ ARTIRILDI

Ermenistan basını ise gece saatlerinden bu yana yaşanan olaylarla ilgili gelişmeleri kamuoyuna aktarırken başta başkent Erivan olmak üzere birçok kritik şehirde asker ve polislerin güvenlik önlemlerini arttırdığını belirtti.

Savaşta ağır yenilgi alan Ermenistan'da muhalefet, Paşinyan karşıtı protesto gerçekleştirecek

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Savaşta ağır yenilgi alan Ermenistan'da muhalefet, Paşinyan karşıtı protesto gerçekleştirecek - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Beşiktaş, kar yağışı nedeniyle derbiye beyaz değil çubuklu forma ile çıkacak Son Dakika! Çanakkale, İzmir ve Erzincan'dan sonra Elazığ'da da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu koronavirüse yakalandı Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı Vuhan'daki bilim insanlarından olay itiraf: Koronavirüs mağaradaki yarasının saldırısından sonra yayıldı Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kar kalınlığı 1,5 metreyi buldu! Ev ve araçlar kardan görünmez hale geldi