Eroğlu ile Yıldırım'ın İzmir Çıkarması - Son Dakika

Eroğlu ile Yıldırım'ın İzmir Çıkarması

19.01.2012 16:51
Eroğlu ile Yıldırım'ın İzmir Çıkarması, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hafta sonu İzmir'de DSİ Genel Müdürlüğü'nün toplu temel atma ve açılış törenlerine katılacak.21-22 Ocak'ta İzmir'de bulunacak olan iki bakan,...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hafta sonu İzmir'de DSİ Genel Müdürlüğü'nün toplu temel atma ve açılış törenlerine katılacak. 21-22 Ocak'ta İzmir'de bulunacak olan iki bakan, İzmir İçmesuyu 2. Merhale İsale Hattı 2. Kısım ile Kınık Sağ Sahil Sulamasının temelini atacak, Güzelhisar Barajı Sulamasının da açılışını gerçekleştirecek. Üç projenin toplam yatırım tutarının 272 milyon TL olduğu belirtildi.

İzmir'İN İÇME SUYU 2040 YILINA KADAR GARANTİ ALTINDA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir'in 2007 yılında yaşadığı susuzluk üzerine yıldırım harekatı başlatarak, 450 milyon TL'ye mal olan Gördes Barajı'nı süresinden önce tamamladıklarını ifade etti. Gördes Barajı'ndan İzmir'e su götürecek olan isale hattının İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini anlatan Eroğlu, şunları kaydetti: "İşin gecikmesinden dolayı Sayın Başbakanımız, 40 kilometre uzunluğunda ve 2 metre çapındaki dev isale hattının yapımı için bize talimat verdi.

29 Mayıs 2009 tarihinde temeli atılan isale hattının bitiş tarihini öne çekerek, 9 Eylül 2010'da tesisi tamamladık. 10 Ekim 2010'da Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Aydın Çine'de düzenlenen toplu açılış merasimi ile İzmir İçmesuyu İsale Hattı'nı devreye aldık. Böylece İzmir'in susuzlukla imtihanına son verdik. 100 milyon TL'ye mal olan dev isale hattı ile Gördes Barajı'ndan İzmir'e başlangıçta yılda 59.5 milyon m3 içme suyu, bir başka ifadeyle 800.000 kişiye ilave su temin ettik.

İsale Hattı 2. Kısım İnşaatının da temelini atıyoruz. Yaklaşık 64 km uzunluğunda ve 2 metre çapında çelik borudan oluşan isale hattı, 174 milyon TL'ye malolacaktır. Projenin tamamlanmasıyla İzmir için susuzluk tarih olacaktır."

YILDA 58 MİLYON TL GELİR ARTIŞI

Temeli atılacak Kınık Sağ Sahil Sulaması ve açılışı gerçekleştirilecek olan Güzelhisar Barajı Sulaması ile 121 bin dekar tarım arazisi sulanacak, yılda 58 milyon TL ilave gelir artışı sağlanacak.

Bu arada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, İzmir programı kapsamında 22 Ocak günü basın toplantısı düzenleyerek, Ege Bölgesi'ne yapılan yatırımlar ve önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek projeler hakkında detaylı bilgi vereceği duyuruldu. - İZMİR

Eroğlu ile Yıldırım'ın İzmir Çıkarması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eroğlu ile Yıldırım'ın İzmir Çıkarması - Son Dakika


Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü