Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları" Konferansı - Son Dakika

Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları" Konferansı

23.04.2017 17:10
Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından düzenlenen etkinliklerde bu hafta "Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları" konuşuldu.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından düzenlenen etkinliklerde bu hafta " Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları" konuşuldu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akgül, konuşmacı olarak katıldığı programda, dinin, insanın sosyal hayatının vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

Erol Güngör'ün, "İslam'ın Bugünki Meseleleri" isimli kitabına değinen Akgül, "Üzülerek söylüyorum, bu değerli kitap ülkemiz halkı ve akademisyenleri tarafından yeterince tanınmamış ve üzerinde tartışılmamıştır." dedi.

Akgül, Güngör'ün İslam'a bakışa farklı bir açıdan mercek tuttuğunu, geçmişle hesaplaşmak veya geçmişe geri dönmek özlemi yerine, geçmişten ders çıkartarak yola devam edilmesi gerektiğini ve bu fikrini de '40 yaşından sonra tekrar çocukluğa dönülmez' sözü ile açıkladığını belirtti.

Konferansın ardından TYB Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten tarafından konuşmacı Akgül'e günün anısına katılım belgesi verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erol Güngör'de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları' Konferansı - Son Dakika


Son Dakika

Kullanmaya kıyamazsın! 12 bin 950 liralık çöp kutusu görenleri hayrete düşürdü Güne yükselişle başlayan dolar 7,37'den işlem görüyor Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi 2 yıldır borcunu ödemeyen Defne Samyeli'ye büyük şok! Haciz memurları kapıya dayandı