Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

11.09.2020 16:18

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nden Mütercimler'e suç duyurusu Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti, Erol Mütercimler hakkında imam hatip lisesi mezunları ile ilgili söylediği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nden Mütercimler'e suç duyurusu

İSTANBUL - Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti, Erol Mütercimler hakkında imam hatip lisesi mezunları ile ilgili söylediği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna ilişkin konuşan İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, "Vicdana ve ahlaka sığmayan bu sözler asla kabul edilemez" dedi.

Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti, Haliç Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Erol Mütercimler hakkında İmam Hatip Lisesi mezunları hakkında bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna ilişkin Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti üyelerince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapıldı.

"Dindar insanlara karşı ağır hakaret ve iftirada bulunmuştur"

Suç duyurusuna ilişkin konuşan İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, "Milletimizin teveccühü ile kurulmasına öncülük ettiğimiz ilk İmam Hatip Okulunun açılışının üzerinden 70 yıl geçmiştir. O günden bugüne imam hatip mezunları ve mensupları insanımızın milli ve manevi anlamda güçlenmesi ve ülkemizin kalkınması adına her alanda önemli vazifeler üstlenmiştir. İmam Hatip camiası, bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, mezunları ve aileleriyle birlikte milyonlarca mensubu olan geniş bir ailedir. Erol Mütercimler adlı şahıs medya yolu ile İmam Hatip camiasına ve bu ülkenin dindar insanlarına karşı ağır hakaret ve iftirada bulunmuştur. Vicdana ve ahlaka sığmayan bu sözler asla kabul edilemez" dedi.

"Birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır"

Konuşmasının devamında Tülün, "Erol Mütercimler'in bu çıkışı, aklı ve vicdanı ideolojileri tarafından esir alınmış hastalıklı zihniyetin çirkin bir yansımasıdır. Bu söylem aynı zamanda ülkenin birliğini zehirlemekte, toplumda kin ve nefretin yayılmasına sebep olmaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, davranışları ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İmam Hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye'yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır" ifadelerini kullandı.

"Herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz"

Son olarak Tülün, "İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılması için Adalet Bakanlığımızı ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Bugün konuyla ilgili suç duyurumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu okullardan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; İmam Hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş insanı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

"Sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız"

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Şener Ağaç ise, "Müslümanlara ve Müslümanların değer verdiği kurumlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Evet, önceki gün önce Erol Mütercimler açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Bu ifadeler öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir" dedi.

"Nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen bir figürdür"

Sözlerinin devamında Ağaç, "Bu cümleleri sarf eden şahıs 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen bir figürdür. Bugün burada açtığımız dava bir başlangıçtır, bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını mahkemelerde vereceğini iyi bilmelidir" ifadelerini kullandı.

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

YORUMLAR
500
Anketlerde partisi üçüncü sırada çıkan Meral Akşener 2023 hedefini açıkladı: İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olacağız Anketlerde partisi üçüncü sırada çıkan Meral Akşener 2023 hedefini açıkladı: İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olacağız Sakarya'da hafızlıklarını tamamlayan 186 öğrenci icazet aldı Sakarya'da hafızlıklarını tamamlayan 186 öğrenci icazet aldı Mahkeme, doktoru tehdit eden öğretmen ve ailesinin sağlık merkezini değiştirdi Mahkeme, doktoru tehdit eden öğretmen ve ailesinin sağlık merkezini değiştirdi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu - Son Dakika


Advertisement