Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal: Zenit Maçında Slimani Yerine Ayew'i Kullanacağım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal: Zenit Maçında Slimani Yerine Ayew'i Kullanacağım

30 gün önce

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Rusya'da Zenit ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Ersun Yanal forvet tercihini Slimani yerine Ayew'den yana kullanacağını açıkladı.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu rövanş maçında deplasmanda Zenit ile karşılaşacak. Mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ersun Yanal, ilk önce İstanbul'da oynanan müsabakayı değerlendirerek, "İlk maçta oynadığımız 30 dakikalık bir oyun vardı. İlk 30 dakikalık oyunlarımız muhteşem oluyor. Bunu uzun zaman yaymamız gerekiyor. Rakibimize çok fazla pozisyon vermemiştik. Penaltı pozisyonu zaten sürpriz bir pozisyondu" dedi. Rakipleri hakkında da konuşan, Yanal, "Zenit uzun süredir özel maç dahi yapmıyor. Bu bir avantaj ama diğer yandan güçlü oyuncuları var. İki takımın da gücü belli. Bizim İstanbul'da oynadığımız oyun bir referans. Burada da aynı oyunu tekrarlamamak için bir neden yok" diye konuştu.

"SLİMANİ'NİN YERİNE AYEW OYNAYACAK"

Fenerbahçe'nin Zenit karşısında çıkacağı kadro ile ilgili açıklamalarda da bulunan Yanal, "Elimizde bir kadro var ve bu kadroyla çıkıp elimizden geleni yapacağız. Seçim yaparken elimiz çok güçlü değil ama biz daha çeşitliliği olan oyuncuları takıma katmayı seçtik. Şener uzun zamandır oynamasa da kariyeri ortada bir oyuncu. Bu maçları oynayabilecek oyuncularımız var. Ayew'i yarın ileri uçta kullanmayı düşünüyoruz. Slimani'yi Zenit maçında kullanmayacağım. Tereddütlerimiz var. Rakip bize önlem almak durumunda çünkü hızlı hücum edebilen bir takımız" ifadelerini kulandı.

"TURU GEÇMEK İSTİYORUZ"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, turu geçmek istediklerini vurgulayarak, "Hem bizim hem Zenit'in güçlü yönleri var. İki takım da güçlü yönlerine birbirine kabul ettirmeye çalışacak. Eşleşmenin birinci devresini 1-0 önde tamamladık. Bu avantajı korumak ve rakibin güçlü yönlerini engelleyip kendi güçlü yönlerimizi kabul ettirmek istiyoruz. Rakibimizin hücum yönlerini iyi çalıştık. Bu ataklarına da hem hücum hem savunma anlamında karşılık vermek yarınki en önemli planımız. Turu geçmek istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.


YORUMLAR


Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Sosyetik Kasap Nusret Gökçe, "Hayalim Gerçek Oldu" Diyerek İstanbul'da Otel Aldı! En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu