Ertuğrul Özkök: 15 Temmuz Sonrası Yaşananlar Tam Bir Komedi. - Son Dakika

Ertuğrul Özkök: 15 Temmuz Sonrası Yaşananlar Tam Bir Komedi.

17.10.2016 12:32
Ertuğrul Özkök: 15 Temmuz Sonrası Yaşananlar Tam Bir Komedi., System.String[]

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, Best FM Haber Müdürü Ufuk Karcı'nın sunduğu "Konuşan Türkiye" programına katıldı.

"Toplumun Şuanki Halinden Korkuyorum"

Özkök, 15 Temmuz darbe girişimi yaşanan toplumsal değişimi değerlendiriken, bir örnek vererek aslında durumun pek de içi açıcı olmadığını söyledi. Özkök " Konya'da FETÖ'cüleri gözaltına alamaya giderken, gece yarısı muhtara gitmişler. Muhtar "kimi almaya gidiyorsunuz ?" diye sorunca, "Seni almaya geldik" demişler. Bunlar büyük komedi. Rahmetli Levent Kırca'ya ahayatta olsa, çok malzeme çıkardı" dedi.

"İktidarda da Korku var, Muhalefete de…"

Bu korkunun toplumun her kesiminde olduğunu belirten Özkök, "Sadece muhaliflerde değil, iktidarda da korku var. Cumhurbaşkanı da bir korku yaşıyor. Ailesine ve kendi canına da kastedildi. Şimdi bir belirsizlik havası var. Ve yeni bir darbe girişimi daha olacak iddiaları… Bunların hepsi, birer korku meselesi" dedi. Özkök, "üç tarihi fırsat kaçırdık, bunlar Gezi süreci, 7 Haziran seçimleri ve 15 Temmuz gecesinin beraberlik havası… Açıkcası ben de karamsarım." İfadelerini kullandı.

"Bylock Kullanan Hakimi İçeri Alıyorsun, Ya Siyasetçi…"

Ertuğrul Özkök, "Bu Bylock denilen sistem internetten rahatlıkla indirilip kullanılabilecek bir sitem. Şimdi bunu kullanan yargı mensubu veya bir alt seviyedeki insanları FETÖCÜ diye içeriye alıyorsun, peki ya siyasetçi ? Bu siyasetçilerin içerisinde hiç mi FETÖCÜ veya Bylock kullanıcısı yok ? İnsani davranılmazsa bu iş de Ergenekon-Balyoz süreci gibi işler" dedi.

"Çilleri Ben Başbakan Yapmadım"

Özkök, Tansu Çilleri kendisinin Başbakan yaptığı sözleri için; "Akılı gazeteci, siyasetçinin yeteneğini görür… Biz Tansu Çillerle ilgili 'Leydinin Topuk Sesleri' manşetini atık. Biz o dönem, DYP'nin delegeleri ile konuştuk ve oradaki izlenime dair bu manşeti kullandık. Bu Çilleri bizim Başbakan yaptığımız anlamına gelmez" dedi. Geçmişte atılan manşetlerin, günümüzde peşini bırakmadığının altını çizen Özkök, "Ben bir sörfçüyüm. İyi bir dalgayı bekler, ona göre sörf yaparım. '411 El Kaosa Kalktı' veya 'Muhtar Bile Olamaz' manşetleri bugün bile konuşuluyorsa, bu benim başarımdır" dedi.

"Kemerli Pijama Olmaz"

Özkök, " Aydın Doğan'ın, Mesut Yılmaz'ı Pijamayla Karşıladı" manşetleri içinde konuştu. Özkök, "Kemerli pijama mı olur ? Aydın Beyi 25 yıldır tanırım. Pazar günleri bile pijamayla görmedim. Bu yapılan çok yanlış bir haberdi. Ve yıllarca bunun için konuştuk ama değişen bir şey olmadı. Tekrar söylüyorum; dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ı , Aydın Doğan, pijama ile karşılamadı." Dedi. Meşhur Genel Kurmay Brifinklerine' de atıfta bulunan Özkök,"O dönem yalnızca ben değil, Ali Bayram'da Cengiz Çandar'da oradaydı. Ama TBMM komisyonuna sadece ben çağırıldım. Bu da hem benim, hem de gazetemin ne kadar etkili olduğunu gösterir" dedi.

16 Yaşında Birinin Barlarda Şarkı Söylemesi Yanlış

Nagehan Alçı ile yaşadığı 'Kadınlar Solcu Erkeklere Aşık Olur' polemiğine temas eden Özkök, muhafazakarlarda da biraz serserilik havası var. Anladığım kadarıyla, Nagehan'da Rasim'e bundan dolayı aşık. Nagehan güzel bir kadın. Rasim, kilo almış. Kilo vermesi lazım" derken, son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan şarkıcı Aleyna Tilki'nin 16 yaşında barlarda veya alkollü mekanlarda çıkmasını doğru bulmadığını söyledi. Özkök "Aleyna Tilki'yi hiç takip etmedim. Ancak genel itibari ile 16 yaşında birinin bir barda veya alkollü bir ortamda şarkı söylemesini ben destekleyemem" dedi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ertuğrul Özkök: 15 Temmuz Sonrası Yaşananlar Tam Bir Komedi. - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor