Ertuğrul Özkök "Yılın Fotoğrafları" Uygulamasına Katıldı - Son Dakika

Ertuğrul Özkök "Yılın Fotoğrafları" Uygulamasına Katıldı

12.12.2018 21:12
Ertuğrul Özkök

Gazeteci Ertuğrul Özkök, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Gazeteci Ertuğrul Özkök, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek bilgi alan Özkök, "Haber" kategorisinde Mustafa Hassona'nın çektiği Gazze ablukasının kaldırılması adına düzenlenen deniz eylemi kapsamında bir elinde Filistin bayrağı, diğer elinde ise sapan taşıyan Filistinli genç direnişçi Aid Ebu Amr'ın fotoğrafına oy verdi.

"Yaşam" kategorisinde de İlhami Çetin'in Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 83 yaşındaki Ali Meşe'nin benzin kullanarak sobayı tutuşturması üzerine çıkan yangını çektiği "Ali dede ve kedisi" başlıklı fotoğrafı seçen Özkök, fotoğrafın çok büyük anlamlar ifade ettiğini söyledi.

Özkök, fotoğrafın aynı zamanda dünyada da gündem olduğuna işaret ederek, yılın fotoğraflarından birisi olması gerektiğini kaydetti.

"Spor" kategorisinde ise Özkök, 2018 FIFA Dünya Kupası, Fransa ile Hırvatistan final maçı sonrasında Fransa'nın maçı kazanarak, kupanın sahibi olmasına ilişkin "Kupa Coşkusu" başlıklı fotoğrafa oy verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Ertuğrul Özkök 'Yılın Fotoğrafları' Uygulamasına Katıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Ankara'da korona paniği! Mahalle arasında bulunan atık tahlil tüpleri vatandaşı tedirgin etti Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek Milyonluk kabloyu odun doğrar gibi doğrayıp kamyonete yüklediler! O anlar kamerada