Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak - Son Dakika

Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak

19.01.2012 14:34
Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak, System.String[]

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Kayseri ve çevre illerin diş haritasını çıkarmak için çalışma başlattı.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Kayseri ve çevre illerin diş haritasını çıkarmak için çalışma başlattı. Oluşturulacak ekiplerle vatandaşların evlerine gidilip, diş kontrolü yapılacak. Fakülte Başhekimi Doç. Dr. Yahya Orçun Zorba, "Bu çalışma için sadece Kayseri'de yaklaşık 150 bin kişinin kapısını çalarak, evlerine misafir olacağız." dedi.

Kayseri'de 2004 yılında hasta kabulüne başlayan Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, çevre illerin de diş sağlığını yakın takibe aldı. Fakülte Başhekimi Doç. Dr. Yahya Orçun Zorba, TÜİK ve Nüfus Müdürlüğü ile görüşmelere başladıklarını ve bölgenin diş sağlığı haritasını çıkarmak için harekete geçtiklerini söyledi.

BİLİMSEL BİR RAPOR OLACAK

Proje kapsamında oluşturulan uzman ekiplerle, sadece Kayseri'de yaklaşık 150 bin kişinin kapısını çalarak, evlerine misafir olacaklarını dile getiren Zorba, "Yapacağımız bu çalışma ile hem vatandaşları ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendireceğiz hem de elimizde önemli bir sağlık verisi olmuş olacak. Ağız ve diş sağlığı konusunda bölgenin fotoğrafını da çekmiş olacağız. Diş rahatsızlıklarının profilini ortaya çıkarıp, bilimsel bir rapor haline de getireceğiz. Böylece toplumda hangi tür rahatsızlıklara daha sık rastlanılıyor, bunu belirleyeceğiz." dedi.

YANLIŞ UYGULAMALARI DA ÖNLEYECEĞİZ

Başhekim Zorba, diş rahatsızlıkları ile ilgili toplumdaki yanlış uygulamaların da önlenmesi için bu çalışmanın önemli olduğunu belirterek, sahada bire bir yapılan görüşme ile ağız ve diş sağlığı kontrollerinin gelecekteki uygulamalar konusunda da yol gösterici olacağının altını çizdi. - Kayseri

Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak
Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak
Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erü Diş Hekimliği Fakültesi Kayseri ve Çevresinin Diş Haritasını Çıkaracak - Son Dakika


Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu