Erü Merkez Laboratuvarından Dünya Standartlarında Hizmet - Son Dakika

Erü Merkez Laboratuvarından Dünya Standartlarında Hizmet

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Merkez Laboratuvarı'nın geçen yıl 7 milyon tetkik yaptığı bildirildi.

Erü Merkez Laboratuvarından Dünya Standartlarında Hizmet, System.String[]

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Merkez Laboratuvarı'nın geçen yıl 7 milyon tetkik yaptığı bildirildi.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, düzenlediği basın toplantısında, hayırsever Gülser-Dr. Mustafa Gündoğdu çiftinin yaptırdığı ve 2008 yılında açılan merkez laboratuvarının uluslararası standartlarda hizmet verdiğini söyledi.

Türkiye'nin sayılı merkez laboratuvarlarından biri haline geldiklerini ifade eden Doğru, şunları anlattı:

"Burada başta serolojik, biyokimyasal, immünolojik ve hematolojik tetkikler olmak üzere birçok tahlil yapılıyor. Böylesine geniş kapsamlı laborutavarların Kayseri'de ve ERÜ'de hizmet vermesi gurur verici bir olay. 2011 yılında 7 milyon testin yapıldığı bir merkez haline geldik. Gerek personel yapısı gerekse makina techizat donanımıyla dünya standartlarında kaliteli ve doğru sonuç veen bir laboratuvar hizmeti sunmaktayız. Bunun için de öğretim üyelerimiz ve personelimiz adına gururluyuz. Bu binayı yaptırarak üniversitemize ve Kayseri'ye kazandıran Gülser-Dr. Mustafa Gündoğdu çiftine şükranlarımızı sunuyoruz."

Gülser-Dr. Mustafa Gündoğdu Merkez Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Doğanay ise, 6 ayrı laboratuvardan oluşan merkez laboratuvarında, 24 saat hizmet verildiğini, mesai sınırlarının olmadığını kaydetti.

Laboratuvarda çeşitli kalite kontrol sistemlerinin uygulandığını dile getiren Doğanay, "Toplam 5 hastanemizden, hastalara ait numuneler pnömatik sistemle merkezimize geliyor. Birçok tetkik el değmeden yapılıyor. Sonuçlar doğrudan bilgisayar ortamına aktarılıyor. Hastalar isterse internet üzerinden de barkod sistemi sayesinde sonuçları alabiliyorlar" diye konuştu.

Doğanay, immünoloji laboratuvarının da akreditasyon çalışmalarının sürdüğüne dikkati çekerek, birkaç ay içinde uluslararası alanda tanınan bir laboratuvar haline geleceklerini anlattı.

Doğanay, toplantının ardından gazetecilere laboratuvarları gezdirdi.

- KAYSERİ

YORUMLAR

Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması iddiasına yanıt: Sahte belgelere itibar etmeyin Muharrem İnce parti kurarsa ne kadar oy alır? Ünlü anketçi rakam verdi Kerem Bürsin ve Hande Erçel'in paylaşımları ikili arasındaki aşk dedikodularını güçlendirdi Beyrut patlamasının ilk inceleme sonuçları belli oldu! 6 ay önceki uyarı kelime kelimesine gerçek oldu Parti kuracağı konuşulan İnce, Hüsamettin Cindoruk ve Mesut Yılmaz'la görüştü mü? İddialara canlı yayında yanıt verdi Dünyaca ünlü model Kate Moss, bikinili görüntülenmekten kurtulamadı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıköğretim psikolojiyle ilgili kararını açıkladı: Kapatılması daha yararlı olur Çin'de koronavirüsün ardından "Bunya virüs" alarmı: 7 kişi hayatını kaybetti, 60 vaka tespit edildi Bakan Koca, Konya için söylenen "Hastaneler yüzde yüz doldu" iddialarına yanıt verdi Merve Boluğur, kalçasına yaptırdığı yeni dövmeyi paylaşınca beğeniler yağmur olup yağdı Alanyaspor'un yeni teknik direktörü Çağdaş Atan oldu Ebru Şallı, tatil paylaşımlarına kötü yorum yapanlara sert çıktı: Kimseye hesap vermeyeceğim Fatih Terim'e "Futbolun mafyası sen misin?" diyen eski futbolcu, tehdit aldığını itiraf etti Başakşehir, Kopenhag'a deplasmanda 3-0 yenildi ve UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti Arda Turan'dan imza sonrası ilk sözler! Profil fotoğrafını "66" ile değiştirdi