Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak - Son Dakika

Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak

27.11.2020 15:18
Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak, System.String[]

Erciyes Üniversitesine gıda sanayicilerinin yararlanabileceği akredite gıda laboratuvarı ve Ar-Ge merkezi kurulacak.

Erciyes Üniversitesine gıda sanayicilerinin yararlanabileceği akredite gıda laboratuvarı ve Ar-Ge merkezi kurulacak.

Kayseri Sanayi Odasından (KAYSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, KAYSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Meslek Komitesi Toplantısı, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın da katılımı ile video konferans sistemiyle yapıldı.

Toplantıda konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, oda olarak üniversite sanayi iş birliği kapsamında birçok projeye imza attıklarını belirtti.

Büyüksimitci, Türkiye'deki 11 araştırma üniversitesinden biri olan ERÜ ile yapacakları iş birliği sonucu önümüzdeki günlerde güzel çalışmalara imza atacaklarını aktardı.

Gıda sektörünün akredite laboratuvarla ilgili ciddi ihtiyaçları olduğunu aktaran Başkan Büyüksimitci, şunları kaydetti:

"Özellikle gıda sektörümüzün Kayseri'de Ar-Ge çalışmalarının da yapılabildiği akredite bir laboratuvara ihtiyaçları olduğu kesin. Bu toplantıda gıda sanayisinde faaliyet gösteren üyelerimizin de fikirlerini alarak yılbaşına kadar bir protokol yapıp, bir kısmını da faaliyete geçirebilirsek hem gıda sanayicilerimize hem de üniversitemize katkı vermesi bakımından güzel bir hizmete daha imza atmış oluruz."

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da sanayicilere ellerinden gelen desteği sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Çalış, hayata geçecek akredite gıda laboratuvarı ile hem sanayicilerin bir ihtiyacının giderileceğini hem de öğretim üyelerinin sanayicilerle bir arada çalışabileceğini belirtti.

ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç da Kayseri Üniversitesinin taşınmasıyla boşalan Kayseri Meslek Yüksekokulu olarak kullanılan binayı araştırma laboratuvarlarının olduğu, sanayiye de hizmet verecek bir merkez haline getirmek için çalışma yaptıklarını bildirdi.

Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak
Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak
Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erciyes Üniversitesine akredite gıda laboratuvarı kurulacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü