Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi - Son Dakika

Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi

03.01.2012 11:00
Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi, System.String[]

Erzincan'da alt gelir grubuna yönelik yapılacak TOKİ konutlarının başvurularında yoğunluk yaşanıyor.

Erzincan'da alt gelir grubuna yönelik yapılacak TOKİ konutlarının başvurularında yoğunluk yaşanıyor.

Kent merkezine bağlı Geçit beldesinde alt gelir gurubuna yönelik yapılması planlanan TOKİ konutları için müracaatlar başladı.

Geçit beldesinde yapılacak olan 304 konut için belediye binasına gelen vatandaşlar, kayıt yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

CHP Belde Belediye Başkanı Düzgün Bilgin, konutlar için beklenenden daha fazla talep geldiğini, binin üzerinde müracaat yapılmasını beklediklerini söyledi.

Bilgin, konutlar için beldeden talep olmayınca Erzincan merkezden ihtiyacı olanların gelip kayıt yaptırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Alt yapı grubundan talep olunca biz tekrar TOKİ'ye müracaat ettik. Geçen haftada TOKİ ile yaptığımız görüşmede 304 konut sayısını çıkardık. 304 konutun başvurularını başlattık. Çok aşırı talep var. Bu talebi karşılamak mümkün değil. Bu başvurularda herkesi kontrol etmek mümkün değil. Burada herkesi yazmak, herkesi ev sahibi yapmak mümkün değil. Tabi ben isterim herkes ev sahibi olsun, ama yeterli konut sayısı yok. Bizim beldemiz küçük olduğu için bu talebi karşılamak mümkün değil. Biz ancak 304 kişi alabiliriz."

- ERZİNCAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Trabzon'da başkan, 'Kürdistan şapkası' üretildiği söylenen fabrikayı basıp her şeyi yaktırdı 12:41 Trabzon'da başkan, 'Kürdistan şapkası' üretildiği söylenen fabrikayı basıp her şeyi yaktırdı 6 kurşunla kocası tarafından yaralanan 22 yaşındaki Kadriye, yatağa mahkum kaldı 12:30 6 kurşunla kocası tarafından yaralanan 22 yaşındaki Kadriye, yatağa mahkum kaldı Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar 12:16 Süleyman Hurma'dan, yabancı kısıtlamasıyla ilgili dikkat çeken çıkış: Yabancı kuralı bana fayda sağlar
Tır ile otomobil çarpıştı, 1 kişi hayatını kaybetti 12:08 Tır ile otomobil çarpıştı, 1 kişi hayatını kaybetti Ters dönmüş araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu 11:58 Ters dönmüş araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş'e verilen tazminat hakkındaki soruyu yanıtladı: Konusu bile açılmadı 11:51 TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş'e verilen tazminat hakkındaki soruyu yanıtladı: Konusu bile açılmadı
Taliban, 9 ve 10 yaşındaki iki çocuğun kafalarını keserek öldürdü 11:38 Taliban, 9 ve 10 yaşındaki iki çocuğun kafalarını keserek öldürdü Obama, yıllar sonra Türkiye ziyareti hakkında konuştu: Başkan olarak ilk yurt dışı turumda İstanbul'u ziyaret ettim ve bu harikaydı 11:04 Obama, yıllar sonra Türkiye ziyareti hakkında konuştu: Başkan olarak ilk yurt dışı turumda İstanbul'u ziyaret ettim ve bu harikaydı
Advertisement