Erzincan'ın Refahiye İlçesinde Seçimin İptaline İlişkin Müracaat - Son Dakika

Erzincan'ın Refahiye İlçesinde Seçimin İptaline İlişkin Müracaat

03.04.2019 23:08
Erzincan'ın Refahiye İlçesinde Seçimin İptaline İlişkin Müracaat, System.String[]

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde seçimin iptaline dair yapılan müracaata ilişkin Erzincan AK Parti teşkilatı tarafından yazılı açıklamada yapıldı.

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde seçimin iptaline dair yapılan müracaata ilişkin Erzincan AK Parti teşkilatı tarafından yazılı açıklamada yapıldı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Refahiye'de seçimin iptaline ilişkin İlçe Seçim Kuruluna yapılan müracaatı değerlendirerek, yazılı açıklamada bulundu

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Refahiye Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin İlçe Seçim Kuruluna siyasi bir parti tarafından talepte bulunulmuştur. Biz de AK Parti olarak İlçe Seçim Kurulunun toplantısı sonucu alacağı kararı beklemekteyiz. Hukuki sürece saygılıyız. Çıkacak karara göre gerekli girişimleri yapacağız. İlçe Seçim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda karar verememiştir. Ancak İlçe Seçim Kurulu talebi red de edebilir. İlçede seçimleri iptal etme gibi bir durum da söz konusu. Alınacak karar doğrultusunda gerekli adımları atacağız. İl, ilçe ile tüm teşkilatımız ve avukatlarımız konu ile ilgili takiplerini yapıyorlar. Kurulun 4 Nisan perşembe günü tekrar toplanmasını bekliyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erzincan'ın Refahiye İlçesinde Seçimin İptaline İlişkin Müracaat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak bir kişi çıkarıldı Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü UMKE personeli Eda, enkaz altındaki İnci Okan'a davranışlarıyla gönüllere taht kurdu Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti