Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı - Son Dakika

Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı

18.02.2012 15:18
Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı, System.String[]

Tunceli-erzincan karayolu, 8 ayrı noktada çığ düşmesi sonucu dün saat 14.00'de ulaşıma kapandı.

Tunceli-erzincan karayolu, 8 ayrı noktada çığ düşmesi sonucu dün saat 14.00'de ulaşıma kapandı. Karayolunda araçlarında mahsur kalan, aralarında 7 gazetecinin de bulunduğu yaklaşık 100 kişi, saatlerce süren yoğun çalışmalar sonucu kurtarıldı. Tunceli- Erzincan karayoluna Türkiye'nin en büyük çığının düştüğünü kaydeden Karayoları ekipleri, 20 saatlik çalışmadan sonra yolu tek şeritten trafiğe açabildi.

Türkiye'de en fazla çığ düşen yerlerden biri olan Tunceli-Erzincan karayolunun 40 ve 46'ıncı kilometrelerde 8 ayrı yerde çığ düşmesi sonucu dün saat 14.00'ten itibaren kapandı. Karayoluna düşen çığlardan dolayı 10 otomobil, 1 yolcu otobüsünde bulunanlar araçlarının içinde mahsur kaldı.

Kurtarma çalışmalarını görüntülemek için bölgeye giden 7 gazeteci de, bir süre sonra araçlarının içinde mahsur kaldı. Gazetecilerin içinde bulunduğu özel otomobil çığdan korunmak amacıyla yapılan tünele girdi. Ardından tünelin önüne ve arkasına aynı anda çığ düşmesi nedeniyle tünelin içinde gazeteciler 9 saat mahsur kaldı. Gazeteciler tünelin içindeyken tünelin iki girişine 4 kez çığ düştü.

Gece saat 02.00 sıralarında bölgeye gelen kurtarma ekiplerinin yola düşen çığı temizlemesinden sonra tünelden çıkan gazeteciler ve diğer araçlar, Tunceli'ye 25 kilometre kala Rabat Mevkii'nde, yola büyük bir çığ düşmesi nedeniyle tekrar mahsur kaldı.

SON YILLARIN EN BÜYÜK ÇIĞI DÜŞTÜ

Bölgeye son yılların en büyük çığlarının düştüğü belirtilirken, 10 metre yüksekliğindeki çığların, 400 metre genişliğinde bir alanı kapsaması, bu durum görenleri dehşete düşürdü. Çığ nedeniyle 1 yolcu otobüsü ile başka yollardan gelenlerle birlikte 20'ye çıkan özel otomobillerde bulunanlar, Karayolları ekiplerinin 8 saat süren çalışmalarıyla çığın içinden tekrar kurtarıldı. Gazeteciler ile yolda mahsur kalan araçlar Tunceli'ye dönerken, karayoları ekipleri ise 4 iş makinesiyle bugün saat 10.00'da karayolunu trafiğe açabildi. Kurtarma ekipleri,Türkiye'de hiçbir karayolunda bugüne kadar bu büyüklükte çığın düşmediğini tahmin ettiklerini belirtti.

Tunceli'de son 3 gündür etkili olan yoğun kar yağışı bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetti. 3 gün etkili olan kar yağışı nedeniyle Tunceli ve ilçelerinde 250 köy yolu kapalı bulunuyor.

Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı
Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı
Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı
Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzincan Karayoluna Son Yılların En Büyük Çığı Düştü; Yol 20 Saat Trafiğe Kapandı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı İki kardeşin ürettiği kilitli pizza kutusuna salgında yoğun ilgi: 70 il ve 5 ülkeye satıyorlar