Erzurum basını İbrahim Erkal'ı unutmadı - Son Dakika

Erzurum basını İbrahim Erkal'ı unutmadı

16.11.2019 12:43
Erzurum basını İbrahim Erkal'ı unutmadı, System.String[]

Erzurumlu gazeteciler İbrahim Erkal'ı unutmadı.

Erzurumlu gazeteciler İbrahim Erkal'ı unutmadı. Erzurumlu gazeteciler, Karaca Ahmet Mezarlığındaki kabrini ziyaret ettikleri merhum sanatçı için rahmet niyazında bulundu, dua etti.

ERKON tarafından düzenlenen Erzurum tanıtım günleri için İstanbul'da bulunan Erzurumlu gazeteciler, oldukça anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 2017 yılının Mayıs ayında geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden ve Karaca Ahmet mezarlığında toprağa verilen Erzurumlu ses sanatçısı İbrahim Erkal'ı kabri başında ziyaret eden gazeteciler, dualar ettikleri merhum sanatçının mezarını sulamayı da ihmal etmedi.

METİN BARLAK: O BİR DEĞERDİ...

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak, İbrahim Erkal'ın Erzurum için değeri ölçülemez bir isim olduğunu belirterek, "Merhum sanatçımız Erzurum için çok emek verdi, Erzurum'a değer kattı, Erzurum'un tanıtımı için deyim yerindeyse çırpınıp durdu. Ömrü kendisine vefa etmedi belki ama Erzurum için yaptıkları karşısında bizlere ödenemez bir vefa borcu bıraktı. Erzurum Gazeteciler Cemiyeti olarak bizler de merhum sanatçıyı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz" diye konuştu.

ÇAKIR: MAALESEF AMA...

Öte yandan Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır ise, İbrahim Erkal'ın müseccel bir Erzurum markası olduğunu belirterek, "İbrahim Erkal'ın kaybı sadece sanat dünyası için değil, Erzurum için de çok büyük bir kayıp oldu. En kötüsü de, merhum sanatçının memleketine duyduğu sevgi, aşk ve muhabbetinin yeterince anlaşılamaması oldu. Birçok değerimiz gibi, maalesef İbrahim Erkal de, hayattayken kıymetini bilemediklerimiz arasındaki yerini aldı. Rahmet olsun, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. - ERZURUM

Erzurum basını İbrahim Erkal'ı unutmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erzurum basını İbrahim Erkal'ı unutmadı - Son Dakika


Son Dakika

Best Model'in ardından 16 yaşındaki Ceyda Toyran'ın Miss Model seçilmesi tartışma yarattı Kanada'da Ubisoft binasındaki asılsız ihbar panik yarattı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimliği, korkutan koronavirüs test kuyruğunun nedenini açıkladı Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi Trump başkanlığı devretme şartını açıkladı: Tüm oylar sayıldığında doğru olanı yapacağım Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Okan Bayülgen: Cumhurbaşkanı'na şikayet edildim, 4 iş yeri sahibi oldum Eşi ve kızını öldürüp, kendisini ihbar eden pazarcı: Meleklerimi öldürdüm, beni asın 2018 Türkiye Güzeli Şevval Şahin, mayolu pozlarını paylaştı