Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor - Son Dakika

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor

- Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor Diplomasi akademisi etkinlikleri kapsamında Tarım ve Teknoloji Politikalarının Dış Politikaya Etkisi' konulu konferans düzenlendi AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz:...

- Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor

Diplomasi akademisi etkinlikleri kapsamında Tarım ve Teknoloji Politikalarının Dış Politikaya Etkisi' konulu konferans düzenlendi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz: "Belediyelerimizin gençlere yönelik çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz"

ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nce Diplomasi Akademisi etkinlikleri kapsamında 'Tarım ve Teknoloji Politikalarının Dış Politikaya Etkisi' konulu konferans düzenlendi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz'ın konuşmacı olarak katıldığı programa Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Şahin ve öğrenciler katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Şahin, 5 yıldır faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, şimdiye kadar 700 üniversite ve bin 500 öğrencisi ile diplomasi akademisi etkinliklerini sürdürdüklerini dile getirdi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise konuşmasında kentsel dönüşüm, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma çevre temizliği yapmak kadar geleceğe yatırım yapmanın önemli olduğuna işaret etti. Başkan Sekmen, "İnsana yaptığımız yatırımlar geleceğe yapılan en büyük yatırımlardır. Gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirebilmenin çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Çok sayıda öğrencilerin salondan bazı öğrencilerin ise video konferans yöntemiyle takip edebildiği konferansta konuşan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, "Biz İHA'ları yapana kadar İsrail'den aldığımız İHA'larla teröre karşı bilgi topluyorduk. O İHA'lar bilgiyi tespit ettiğinde önce İsrail'e bildiriyor oradan süzgeçten geçiyordu bizim bilmemiz gerekenleri bize bildiriyorlardı. Ondan sonra da çıkıp sözde terör örgütlerinin bulunduğu yerleri bombalıyorduk ancak orada terörist yoktu. Niçin İsrail onlara haber veriyordu bize de diyordu ki falanca yerde terörist var gidin bombalayın. Ne zaman ki kendi İHA'larımızı yaptık o zaman doğu ve güneydoğu başta olmak üzere ülkenin bütün alanlarında bilgiye sahip olmaya başladık" dedi.

Yanılmaz, Türkiye'nin kendi ürettiği İHA ve SİHA'larla terörle mücadelede etkin bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, " Suriye'de ki barış harekatını hepiniz hatırlayın. Dünyadaki hiçbir devlet Türkiye'nin Barış Harekatında başarılı olacağına inanmıyordu. Çünkü onlara göre silahlı gücümüz buna yetmezdi. Türkiye burada dünyaya ilk defa bir savaş operasyonu nasıl yapılır gösterdi" diye konuştu.

AK Parti genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak 2020, 2021 ve 2023 yılını gençlik yılı olarak ilan ettiklerini dile getiren Mücahit Yanılmaz, "800'e yakın AK Partili belediye var. Bütün belediyelerimizin yol, kaldırım, park, kentsel dönüşüp yapmaktan ziyade, tabi onları da yapacaklar; ama gençlere yönelik çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz. Performanslarını ölçerken yaptıkları yol miktarı ile değil, gençlere yönelik yaptığı çalışmalarla ölçeceğiz. Bizim geleceğimiz gençlerimiz. Ne kadar emin hazırlanırsa gelecekte çok daha güçlü olabiliriz" diye konuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 09:36 - Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erzurum Büyükşehir Belediyesi Diplomasi Akademisi geleceğin gençlerini yetiştiriyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Bakan Koca, yüz yüze eğitimin yeni yol haritasını açıkladı: 2., 8. ve 12. sınıflar için Bilim Kurulu'nun önerisi var İki günlük kız çocuğu, yüz kez tornavida saplanarak öldürüldü Oyuncu Damla Ersubaşı, boşanır boşanmaz imajını değiştirdi RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi Azerbaycan, Ermenistan askerlerinin havaya uçurulduğu anı paylaştı Türkiye'nin dış borç stoku brüt 421 milyar dolar, net ise 244 milyar dolar oldu Survivor sunucusu Murat Ceylan, emre itaatsizlik davasından hakim karşısına çıktı