Erzurum'da 2011 Universiadı Yad Etme Festivali Düzenlenecek - Son Dakika

Erzurum'da 2011 Universiadı Yad Etme Festivali Düzenlenecek

06.01.2012 10:39
Erzurum'da 2011 Universiadı Yad Etme Festivali Düzenlenecek, System.String[]

2011 yılında Türkiye adına büyük başarı olarak nitelendirilerek damgasını vuran Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nı (UNIVERSİADE) yad etmek için oyunların geçen yıl düzenlendiği aynı tarihte Erzurum'da buz festivali yapılacak.

2011 yılında Türkiye adına büyük başarı olarak nitelendirilerek damgasını vuran Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nı (UNIVERSİADE) yad etmek için oyunların geçen yıl düzenlendiği aynı tarihte Erzurum'da buz festivali yapılacak.

UNIVERSİADE'nin yadı için Erzurum'da buz festivali hazırlıkları başladı. 28 Ocak 2011 tarihinde Erzurum'da düzenlenen oyunlar için bu sene de 28 Ocak 2012 tarihinde Buz festivali yapılacak. Festivalin ön hazırlıkları kapsamında suni kar yapma makinaları şimdiden çalıştırılırken itfaiye ekipleri de su taşıma da yardımda bulunuyor.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, görkemli bir festival düzenleneceğini ifade ederek, "UNIVERSİADE'yi yad etmek için aynı tarihte bu sene buz festivali düzenleyeceğiz. Yakutiye Meydanının karla kaplayacağız. Bunun için suni o tarihte kar yağmaması ihtimaline karşı suni kar yapma makinalarımızı devreye soktuk. Kar yapıyoruz. 6 sanatçı katılacak. Erzurumlu sanatçımız İbrahim Erkal, diğer sanatçıların organizesi yapıyor. Muhteşem bir festival olacak" dedi. - ERZURUM

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erzurum'da 2011 Universiadı Yad Etme Festivali Düzenlenecek - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti