Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı - Son Dakika

Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı

10.05.2017 17:41
Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı, System.String[]

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Dadaşköy Yolu üzerinde yaptırılan parkın adına Azerbaycan lideri İlham Aliyev’in ismi verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Dadaşköy Yolu üzerinde yaptırılan parkın adına Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in ismi verildi.

Dadaşköy Yolu üzerinde yaptırılan Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Erzurum protokolünün yanısıra Azerbaycan heyeti de katıldı.

Törende konuşan Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, "Türkiye bizim özümüzdür. Burada ne ayrı ne de gayrı var. Kars, Iğdır ve Erzurum bizim için et ve tırnak gibidir. Azerbaycan olarak bugün burada yapılan açılıştan ötürü Azerbaycan halkım adına size teşekkür ediyorum." dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise dünya siyasetine damga vuran bilge lider Aliyev'i doğumunun yıl dönümünde saygıyla andıklarını söyledi.

Aliyev'in, sadece Azerbaycan düzeyinde değil dünya siyasetinde büyük bir saygınlığa sahip önemli bir devlet adamı olduğuna işaret eden Sekmen, "Türkiye ile Azerbaycan arasında kopmayacak bağlar oluşmuşsa bunda hiç kuşku yok ki Aliyev'in çok önemli rolü ve katkısı olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından bulvar ve parkın açılışı yapıldı. - ERZURUM

Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı
Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı
Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı
Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı
Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erzurum'da Azerbaycan Bulvarı ve İlham Aliyev Parkı Törenle Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu 00:14 Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi 23:24 Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi Denizaltı krizi büyüyor! Fransa, ABD ve Avustralya'daki büyükelçilerini geri çağırdı 23:05 Denizaltı krizi büyüyor! Fransa, ABD ve Avustralya'daki büyükelçilerini geri çağırdı
Aşıların 5 gözlü yaratıklara sebep olacağını söyleyen Fatih Erbakan: Son çare TURKOVAC tercih edilebilir 22:11 Aşıların 5 gözlü yaratıklara sebep olacağını söyleyen Fatih Erbakan: Son çare TURKOVAC tercih edilebilir Van'da 20 dakika boyunca aralıksız süren yağış, esnafa zor anlar yaşattı 22:00 Van'da 20 dakika boyunca aralıksız süren yağış, esnafa zor anlar yaşattı Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u 21:19 Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u "Demirtaş'ın işaretiyle hareket ederim" cevabı verdi
Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi 20:08 Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı 19:25 Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı
Advertisement