Erzurum'da "Dapgenç-Dapfest" Projesi - Son Dakika

Erzurum'da "Dapgenç-Dapfest" Projesi

07.09.2012 13:40
Erzurum'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 Yılı Gençlik Destek Programı kapsamında "DAPGenç-DAPFest" Projesinin kabul edildiği bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 Yılı Gençlik Destek Programı kapsamında "DAPGenç-DAPFest" Projesinin kabul edildiği bildirildi.

Atatürk Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gençlik Destek Programı kapsamında kabul edilen "DAPGenç-DAPFest" Projesinin uygulanması için Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje, Koordinasyon Genel Müdürlüğü ile proje yürütücüsü Uzundere Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Proje koordinatörü Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Faris Karahan, "DAPGenç-DAPFest" Projesi'nin genel amacının, Erzurum'da yaşayan gençlerin bölgesel planlarda, kalkınma süreçlerinde aktif katılımının teşvik edilmesi ve kişisel-sosyal gelişimlerini desteklemek olduğunu ifade etti.

Sürdürülebilir altyapılarla Erzurum'u cazibe merkezi yapmayı hedeflediklerini belirten Karahan, "DAPGenç-DAPFest" Projesi için 12 aylık bir uygulama öngörüldüğü ve hedef kitlesinin 14-29 yaş arası gençlerin olduğunu vurguladı.

Karahan, projenin kent merkezi, Uzundere, Tortum ve Narman ilçelerinde uygulanacağını kaydetti.

Muhabir: Ayşe Yıldız

Yayıncı: Hasan Özkal - ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzurum'da 'Dapgenç-Dapfest' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi