Erzurum'da deri ve kaz tüyü fabrikası açılacak - Son Dakika

Erzurum'da deri ve kaz tüyü fabrikası açılacak

09.04.2021 09:19
Erzurum'da deri ve kaz tüyü fabrikası açılacak, System.String[]

Erzurum'da "Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı" kapsamında desteklenen "Deri Sektörü Erzurum'da Yükseliyor" ve " Kaz Tüyü" projelerinin sözleşmesi imzalandı.

Erzurum'da "Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı" kapsamında desteklenen "Deri Sektörü Erzurum'da Yükseliyor" ve " Kaz Tüyü" projelerinin sözleşmesi imzalandı.

Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansından (KUDAKA) yapılan açıklamaya göre, program kapsamında desteklenen ve Erzurum Valiliği YİKOB tarafından yürütülecek olan projelerin sözleşmelerini, Vali Okay Memiş ve KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven imzaladı.

Projeler kapsamında, Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 4.300'er metrekarelik iki adet fabrika binası inşa edilerek ülkenin önde gelen deri işleme, ayakkabı, çanta, deri giysi imalatı ve kaz tüyü imalat firmalarına tahsis edilerek hem deri sektörünün geliştirilmesi hem de kentte üretim, ihracat ve istihdam kapasitesinin artırılması amaçlanıyor.

Projelerin hayata geçirilmesiyle bölgede hayvancılık sektöründen elde edilen katma değer artırılarak Erzurum'un sektörde ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi ve rekabetçi bir bölge olması için gerekli altyapının oluşturulması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, uluslararası standartlara uygun katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi, ürün ve hizmet çeşitliliğinin artırılması planlanlanıyor.

Her iki projeyle Erzurum'da yaklaşık bin kişilik yeni istihdam oluşturulması hedefleniyor. Toplam yatırım tutarı 10 milyon lira olan iki projeye, KUDAKA tarafından yaklaşık 5 milyon lira destek sağlanacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erzurum'da deri ve kaz tüyü fabrikası açılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Çok yüksek riskli iller arasındaki Erzincan'da alışverişlere 'her aileden bir kişi' kısıtlaması getirildi Çok yüksek riskli iller arasındaki Erzincan'da alışverişlere 'her aileden bir kişi' kısıtlaması getirildi Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı Arı soktuğu için fenalaşan öğretmen tüm çabalara rağmen kurtarılamadı Arı soktuğu için fenalaşan öğretmen tüm çabalara rağmen kurtarılamadı Halatların koptuğu asansör kazasında sarılarak oğlunu korumaya çalışan genç baba, ağır yaralandı Halatların koptuğu asansör kazasında sarılarak oğlunu korumaya çalışan genç baba, ağır yaralandı İstanbul Okmeydanı'nda giriş ve çıkışlar kapatıldı! Araçlar didik didik aranıyor İstanbul Okmeydanı'nda giriş ve çıkışlar kapatıldı! Araçlar didik didik aranıyor