Son Dakika Haberleri: Erzurum'da Fatih Projesi

Erzurum'da Fatih Projesi

5 yıl önce

Fatih Projesi kapsamında Oltu'da 9. sınıf öğrencilerine 450 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Erzurum'da Fatih Projesi, System.String[]
Fatih Projesi kapsamında Oltu'da 9. sınıf öğrencilerine 450 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Kaymakam  Abdullah Şen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Aktaş, Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tablet bilgisayar dağıtımı törenine katıldı.

Şen, tablet bilgisayar dağıtımında öğrencilere doğru internet kullanımı hakkında nasihatlerde bulundu. 9. sınıftaki 134 öğrenciye tablet bilgisayarlarını veren Şen, aynı proje kapsamında bulunan akıllı tahtayı da kullanarak, "Fatih Projesinde emeği geçen büyüklerimize teşekkürler" yazdı.

Şen, öğrencilerin internetten daha doğru bilgiye nasıl ulaşılacağını öğreneceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Psikolojik bir üstünlük sağlamak ve dünyadaki diğer akranlarınızla aynı şartlarda eğitiminizi sürdüreceksiniz. Hedefiniz büyük olacak ve biz de devlet olarak size elimizden geldiğince destek olacağız. Lise bitinceye kadar kitap bilgileriniz tabletlerin içinde barındırılacak. Bu çok güzel bir imkan. Tabletlerinizi internetin zararlarından uzaklaşarak kullanın. Oyun oynayın fakat sınırları belirleyin. Kafamızda bir soru işareti varsa interneti açalım. Bunun dışında kafanızda bir soru işareti oluşturmak için internette gereksiz dolaşmayın. İnternette fazla zaman geçirenler bir noktadan sonra gerçek hayatın kıymetini anlayacaklardır. Gerçek hayattan kopmamak, hayatı ıskalamamak lazım. Devletimizin sunmuş olduğu bu güzel imkandan hat safhada istifade etmenizi istiyorum."

Şen, tablet bilgisayar dağıtımı bittikten sonra okul önünde öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. - ErzurumYaşlı Adamın, Çocuktan Düşen 100 Lirayı Alıp Kaçtığı Anlar Kameralara Yansıdı Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Fethullah Gülen'in Kardeşi Salih Gülen, Saklandığı Evde Ölü Bulundu