Son Dakika Haberleri: Erzurum'da İsrail Protestosu

Erzurum'da İsrail Protestosu

3 ay önce

Erzurum'da İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı protesto etti.

Erzurum'da İsrail Protestosu, System.String[]
Erzurum'da İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı protesto etti.

Yakutiye Kent Meydanı'nda cuma namazı sonrası toplanan İHH üyeleri, ellerinde Filistin bayraklarıyla çeşitli sloganlar attı.

Erzurum İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Cumhur Hakkı Çankaya, yaptığı basın açıklamasında, nüfusu bakımından dünyanın en büyük şehirlerinden olan Gazze'nin yıllardır abluka ve ambargo altında yaşamaya çalıştığını belirtti.

Gazze Şeridi'ne uygulanan kara, hava ve deniz ablukasının 12 yıldır sürdüğünü hatırlatan Çankaya, şöyle konuştu:

"Bu abluka, Gazze Şeridi'nde yaşayan 2 milyon Filistinliyi hedef almış durumda. Burada yaşayan insanlar yiyecek, içecek ve sağlık bakımından büyük sıkıntı çekiyorlar. Bugün burada ve tüm Türkiye'de, siyonist İsrail'in bu hukuksuz uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Her geçen gün Filistin'deki zulmün ü artıran İsrail'e karşı bizler de mücadelemizi sürdüreceğiz. Necip milletimizin yıllardır olduğu gibi Gazzelilere olan desteği her anlamda sürmeli ve yardımlar artırılmalıdır."

Kalabalık, basın açıklamasının ardından olaysız bir biçimde dağıldı.Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Hadise, Beyazıt Öztürk Fotoğrafıyla Takipçilerinin Kafasını Karıştırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu Coğrafyada Kimse Bize Rağmen Oyun Kuramaz