Erzurum'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları - Son Dakika

Erzurum'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

07.09.2012 13:00
Erzurum'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları, System.String[]

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bazı ilkleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bazı ilkleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Küçükler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum'da bir çok alanda kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını belirterek, daha önceki senelerde altyapı çalışmalarının yapıldığı bölgelerde üstyapı çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bazı projeleri ilk kez hayata geçirdiklerini anlatan Küçükler, şunları kaydetti:

"Bir belediyenin olmazsa olmazı dediğimiz, son projemiz olarak gördüğümüz atık su arıtma tesisi çalışmamız devam ediyor. 60 milyon dolarlık bir yatırım bu. Biz bundan önce içme suyunu, doğalgazı çözdük. Daha sonra şehrin birçok noktasında otopark ve köprülü kavşaklarla ulaşım noktasını çözdük. Şimdi de atık su arıtma su projemizi tamamlıyoruz."

Kentte mevcut olan ve gelişigüzel kapatılan derelerin ıslahını yaptıklarını ifade eden Küçükler, Erzurum'da sel ve su baskınlarını önlemek için önemli bir çalışma yaptıklarını kaydetti.

Muhabir: Ayşe Yıldız

Yayıncı: Emine Konuk - ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzurum'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Saadet Işıl Aksoy, bebeğinin yüzünü neden göstermediğini açıkladı: Sapıklar varken paylaşmam