Son Dakika Haberleri: Erzurum'da Kültür Sanat

Erzurum'da Kültür Sanat

6 yıl önce

William Shakespeare'in yazdığı, Zurab Sikharulidze'nin yönettiği "Onikinci Gece" oyunu, yarın seyirciyle buluşacak

Erzurum'da Kültür Sanat, System.String[]

Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda, (EDT) William Shakespeare'in yazdığı, Zurab Sikharulidze'nin yönettiği "Onikinci Gece" oyunu sahnelenecek.


Yeni sezonda "Meraki" oyunuyla perdelerini açan EDT'de bu hafta, İngiliz tiyatro oyun yazarı Shakespeare'nin kaleme aldığı, Zeynep Avcı tarafından Türkçe'ye çevrilen "Onikinci Gece" adlı oyunu seyirciyle buluşturacak.


Yönetmen yardımcılığını Arif Atalay, giysi tasarımını Esra Selah, ışık tasarımını Duran Güngör'ün üstlendiği oyunda, Mehmet Yıldız, Keiko Altay, Emrah Keskin, Levent Aras, Nazlı Polattaş, Merve Gül, Sezai Yılmaz, Arif Atalay, Melike Durak, Kübra Tığtepe, Taner Köse, Emre Yılmaz, Cihat Faruk Sevindik ve Sinan Kaya rol alıyor.


"Onikinci Gece", adını Noel kutlamalarının onikinci gecesinden alan oyunda, kutlamalarda her şeyin altüst olduğu durumlar ele alınıyor. Tipik bir romantik komedi olan eserde, çapraz ilişki ağları, ciddi aşk ilişkileri ve komik bir tuzak bulunuyor.


Söz konusu oyun, Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda 31 Ekim ile 1 ve 2 Kasım tarihlerinde sahnelenecek. - Erzurum

Haber Yayın Tarihi: 30.10.2013 11:38 Kaynak: AACristiano Ronaldo'dan cesur itiraf: Attığım hiç bir gol sevgilimle cinsel ilişkimden daha iyi değildi
Kavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor Lüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı