Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Erzurum'da Kumar Bağımlısı Adamın Evi Polis Operasyonuyla Kurtarıldı - Son Dakika

Erzurum'da Kumar Bağımlısı Adamın Evi Polis Operasyonuyla Kurtarıldı

Erzurum'da kumar bağımlısı olduğu iddia edilen Turgut Y., eşi ve 3 çocuğunu bıçakla rehin aldı. Polisin operasyonuyla evden kurtarılan aile hastaneye götürülürken, Turgut Y. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

24.09.2023 - 16:28,  Güncelleme: 16:30

ERZURUM'da, kumar bağımlısı olduğu iddia edilen Turgut Y.'nin (36) evinde bıçakla rehin aldığı eşi Bahar Y. (33) ve 3 çocuğu polisin operasyonu ile kurtarıldı.

Olay, dün gece Palandöken ilçesi Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi'ndeki 5 katlı apartmanın 1'inci katında meydana geldi. 3 çocuk babası Turgut Y., iddiaya göre, kumar parası yüzünden eşi Bahar Y. ile tartıştı. Turgut Y. eşi ile çocukları Züleyha (3), Uğur (5) Mehmet Y.'yi mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile rehin aldı. Evdeki sesler üzerine komşular polisi arayarak ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipler Turgut Y.'nin eşini ve çocuklarını rehin aldığını gördü. Mahalleye ambulans, itfaiye ile özel harekat timleri sevk edildi. Polisin Teslim ol çağrısı üzerine Turgut Y. Babam gelsin namus sözü veriyorum kapıyı açacağım dedi. Baba Fevziye Y. polis ekipleri tarafından getirildi. Turgut Y. buna rağmen kapıyı açmadı.

İkna çabaları sonuç vermeyince özel harekat timleri, Turgut Y.'nin evinin kapısını koçbaşı ile kırarak içeri girdi. İtfaiye ekipleri de aynı anda merdivenle evin penceresine çıkıp açmaya çalıştı. Bu sırada içeri giren polis, kadın ve 3 çocuğunu kurtardı. Binadan dışarı çıkarılan anne ve çocukları ambulansla kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Yüzüne biber gazı sıkılan Turgut Y. ifadesi alınmak üzere polis aracı ile polis merkezine götürüldü.

İfadesi alınan Turgut Y., çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. (DHA)

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Erzurum'da Kumar Bağımlısı Adamın Evi Polis Operasyonuyla Kurtarıldı - Son Dakika


Advertisement