Son Dakika Haberleri: Erzurum'da Etkili Olan Kar Yağışı, Tipiyle Birlikte Yaşamı Olumsuz Etkiledi

Erzurum'da Etkili Olan Kar Yağışı, Tipiyle Birlikte Yaşamı Olumsuz Etkiledi

3 ay önce

Erzurum'daki Palandöken Dağının zirvesi olarak bilinen Ejder Tepesi'ne mevsimin ilk karı düştü. Palandöken Dağının arka kısmında yer alan Tekman yolunda ise adeta kara kış yaşandı.

Erzurum'un yüksek kesimlerine lapa lapa kar yağdı. Zeminin beyaz örtüyle kaplandığı Palandöken- Tekman yolunda kar ve oluşan tipi kışı yaşattı.

ZİRVE BEYAZA BÜRÜNDÜ

Türkiye'nin önemli kayak merkezilerinden Erzurum'daki Palandöken Dağının zirvesi olarak bilinen Ejder Tepesi'ne mevsimin ilk karı düştü. Bugün hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü kent merkezine yağmur, yüksek kesimlere ise kar yağdı. En düşük hava sıcaklığının 1 derece hissedildiği sabah saatlerinde ise Palandöken Dağının deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Ejder Tepesi'nin zirvesi beyaza büründü.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Palandöken Dağının arka kısmında yer alan Tekman yolunda ise adeta kara kış yaşandı. Kar kalınlığının bazı kesimlerde 5 santimetreye ulaştığı güzergahta sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Kış aylarını aratmayan manzaranın yaşandığı güzergah İHA ekibi tarafından drone ile havadan görüntülendi.

YETKİLİLER SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Öte yandan meteoroloji yetkilileri don ve buzlanma olaylarına karşı sürücüleri uyardı.

İşte etkili olan kar yağışından kareler;
İcra Yoluyla Babasına Götürülmek İstenen Çocuk, İntihara Kalkıştı Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi

Dönerci Baba, Dansöz Olan Kızı Didem'i Eşit Parçalara Bölüp Buzdolabında Saklamış