Erzurum'da Milli Kayakçının Hayatını Kaybetmesi - Son Dakika

Erzurum'da Milli Kayakçının Hayatını Kaybetmesi

12.01.2012 18:00
Erzurum'da Milli Kayakçının Hayatını Kaybetmesi, System.String[]

"Üzüntümüz çok büyük, kelimelerle ifade edemiyorum.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık,

"Üzüntümüz çok büyük, kelimelerle ifade edemiyorum. Çok başarılı bir sporcumuzdu" dedi.

Ayık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum'da Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yapan milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun düşerek hayatını kaybetmesinin tüm kayak camiasını derinden üzdüğünü söyledi.

Kendisinin 13-22 Ocak tarihleri arasında Avusturya'da yapılacak 1. Gençlik Kış Oyunları'na katılmak için yurt dışında olduğunu belirten Ayık, şunları kaydetti:

"Acı haberi alır almaz hemen Türkiye'ye dönmek için harekete geçtim. Şu an havaalanına geldim. Bildiğim kadarıyla aile Erzurum'a bekleniyor. Üzüntümüz çok büyük, kelimelerle ifade edemiyorum. Çok başarılı bir sporcumuzdu. Cenazeyi herhalde İstanbul'a götürecekler. Orada cenaze kaldırılır. Cenaze törenine ben de katılacağım."

Ayık son olarak, Nemutlu'nun yaşadığı olayla ilgili ise, "Bildiğim, herkesin söylediği kayağının biri çıkmış ve düşmüş. Zaten sporcularımızın hepsi süratli biliyorsunuz. Kayağının biri de çıkınca tabi her şey olabiliyor. Çok üzgünüz" diye konuştu.

Milli kayakçı Aslı Nemutlu, Erzurum'da Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken dengesini kaybederek düşmüş, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

- ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzurum'da Milli Kayakçının Hayatını Kaybetmesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Mustafa Cengiz'den Terim'e gönderme, Falcao'ya isyan: Sattırdığı forma sadece 30 bin Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Ford ve Volkswagen tercihini Türkiye'den yana kullandı: Kocaeli'ye 800 milyon euroluk yatırım yapacaklar Adana'da ikinci Taksim vakası: Genç kızı adım adım takip edip taciz etti Eşiyle görüntülenen Emre Belözoğlu'nun maske takmaması şaşkınlık yarattı Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı kiracı olduğu fabrikayı tahliye ederken, binayı söküp götürdü Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin