Erzurum'da Oto Tamircisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi - Son Dakika

Erzurum'da Oto Tamircisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi

27.01.2012 11:21
Erzurum'da Oto Tamircisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi

Erzurum'da kaportacı olarak çalışan bir kişinin bıçakla öldürülmesi olayının katil zanlısı, ifadesinde cinayeti işlediği ekmek bıçağını tatlı satan bir market tezgahının üzerinden emanet aldığını itiraf etti.

Erzurum'da kaportacı olarak çalışan bir kişinin bıçakla öldürülmesi olayının katil zanlısı, ifadesinde cinayeti işlediği ekmek bıçağını tatlı satan bir market tezgahının üzerinden emanet aldığını itiraf etti.

Oto kaportacısı Erdal Topçi'yi (30) 'Kasten adam öldürmek' suçundan tutuklanarak Erzurum H Tipi Cezaevi'ne konan Karaçoban ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ferhat Ç. (20), Birinci Sulh Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadesinde cinayeti nasıl işlediğini itiraf etti. Sorgulama tutanağına göre zanlı Ferhat Ç., Cumhuriyet Savcısı Sacit Savaşçı'ya verdiği ifadesinde 'Minibüse binip emniyete giderek teslim oldum' dedi. Katil zanlısı ifadesinde şunları söyledi:

"Babam fırın işçisi olduğu için bende yanında çalışıyordum. Geçtiğimiz hafta işten çıktım. Olay tarihinde Yukarı Sanayi Mahallesi'nde Cafe-89 isimli internet kafeye gittim. Bir süre buradan internette takıldıktan sonra, yan asmada arkadaşım K.Ş. vardı. Bu sırada dışarı çıktım, markete giderek tatlı aldım. Ayakkabı bağcıklarımın birisinin uzun olduğu için kısaltmak için markette tezgah üzerinde bulunan bıçağı alarak dışarı çıktım. Marketçi 'Bıçağı ne yapacaksın' diyerek kızdı. Ben de kendisine 'ayakkabı

bağcıklarımı keseceğimi' söyledim. Marketin hemen yanında bağcıkları keserken, bu esnada kafamı kaldırdığımda Erdal Topçi ile göze göze geldik. Erdal bana 'Sen hala ölmedin mi ......' diye küfürler etti. Yanıma gelerek boğazımı tuttu. Aramızda bir süre arbede yaşadık. Karşılıklı olarak yumruklaştıktan sonra, o anda bıçak elimdeydi. Bir anda panikleyerek, bir anlık öfkem ve kızgınlığımla bıçağı sağa sola rastgele savurmaya başladım. Erdal'ın yere düştüğünü gördüm fakat tam olarak ne olduğunu anlayamadım.

Sonra olay yerinden kaçtım. Olayın ilk olduğu günün akşamı geceyi bir inşaatta geçirdim. Daha sonra, Şükrü Paşa Camii'ne giderek öğleye kadar bu camide kaldım. Ertesi gün yine bu camide kaldım. Sabahta teslim olmak için minibüse binerek emniyete gittim. Görevli polisler beni hemen yakaladılar. Kendiliğimden teslim oldum. Olay sırasında bana yardım eden kimse yoktu. Olay sırasında tam olarak ne yaptığımı hatırlayamadığım olayı kimsenin görüp görmediğini de bilmiyorum. Olaydan sonra bıçağı yol kenarına attım.

Sanırım sonradan polisler bakmış bulamamış, daha doğrusu beni olay yerine götüren polislere aradığımızda bıçağı bulamadık. Pişmanım." - ERZURUM

Kaynak: İHA
Minik Yusuf, Lagari Hasan Çelebi'yi canlandırdığı video ile büyük beğeni aldı Minik Yusuf, Lagari Hasan Çelebi'yi canlandırdığı video ile büyük beğeni aldı Minik Yusuf, Lagari Hasan Çelebi'yi canlandırdığı video ile büyük beğeni aldı Minik Yusuf, Lagari Hasan Çelebi'yi canlandırdığı video ile büyük beğeni aldı Kars'ta peynir altı sularının oluşturduğu gölet etrafa pis koku yayıyor Kars'ta peynir altı sularının oluşturduğu gölet etrafa pis koku yayıyor

Son Dakika Güncel Erzurum'da Oto Tamircisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi - Son Dakika


Advertisement