Erzurum Fransa'da Gördüğü Müzeyi İspir'e Yaptı - Son Dakika

Erzurum Fransa'da Gördüğü Müzeyi İspir'e Yaptı

17.09.2018 13:04

Erzurum'un İspir İlçe Belediye Başkanı Osman Çakır, Fransa'da gördüğü Etnografya müzesini ilçesine yaptı.

Erzurum'un İspir İlçe Belediye Başkanı Osman Çakır, Fransa'da gördüğü Etnografya müzesini ilçesine yaptı. İspir Belediye Başkanı Osman Çakır, 20 yıl önce gittiği Fransa'daki Etnografya müzesinden çok etkilenince ilçesine yapmak istedi. Uzun çalışma sonucu Başkan Çakır, ilçe merkezi ve 174 mahalleden 250 envarteri sergilemek için ilçe merkezinde yapılan kent müzesine getirdi. Üçüncü dönemdir Belediye Başkanlığı yaptığını belirten Osman Çakır, Fransa'ya gittiğimde eskiden kullanılan tarımsal aletleri sergileyen bir müze gördüm. Bunu yapmayı uzun zamandan beri aklıma koymuştum. Yapmayı başardık. Amacımız gelecek nesillere atalarımızın hangi şartlarda, hangi aletlerle tarım yaptıklarını geçmişten geleceğe taşımak. 400 metrekare ahşaptan bir bina yaparak yöresel, tarih ve kültür müzesi yaptık. Ayrıca tarihi eserlerimizi Türkiye'nin en ünlü ressamlarına çizdirdik dedi.

YORUMLAR
500
Paris'i şiddetli yağış ve fırtına vurdu Paris'i şiddetli yağış ve fırtına vurdu Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası, Erzurum'da devam ediyor Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası, Erzurum'da devam ediyor Fransa'nın başkenti Paris'te şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu Fransa'nın başkenti Paris'te şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzurum Fransa'da Gördüğü Müzeyi İspir'e Yaptı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement