Son Dakika Haberleri: Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama

Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama

3 yıl önce

Erzurum Kitap Fuarı'na gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li karşılamaERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Erzurum Kitap Fuarı'na gelenleri, ünlü şair Mehmet Akif Ersoy ile Doğu'nun fatihi olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa'nın slikon maskeleri karşılayacak.

Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama, System.String[]
Erzurum Kitap Fuarı'na gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li karşılama

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Erzurum Kitap Fuarı'na gelenleri, ünlü şair Mehmet Akif Ersoy ile Doğu'nun fatihi olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa'nın slikon maskeleri karşılayacak.Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen Kitap Fuarı'na 100'e yakın yayınevi katılacak. Fuarda ünlü şair Mehmet Akif Ersoy, Doğunun fatihi olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa, Necip Fazıl Kısakürek gibi Türk edebiyatının seçkin isimleri gösteri sanatları kullanılarak canlandırılacak. Ünlü edebiyatçılara ait slikon maske takan oyuncular, fuara gelenleri karşılayacak.Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen kitap fuarının geleneksel hale getireceklerini belirterek, fuarı ziyaret eden tüm çocuklara ücretsiz olarak çeşitli hediyeler dağıtacaklarını söyledi. Sekmen şöyle devam etti: "Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Hamdi Tanpınar, Cemil Meriç, Kazım Karabekir Paşa ve Necip Fazıl Kısakürek, gerçekçi slikon maskelerle fuar boyunca ziyaretçileri karşılayacak. Fuar boyunca burada okuma alışkanlığı geliştirilmesine imkan ve fırsat tanınacak" diye konuştu.Basın toplantısında konuşan Vali Ahmet Altıparmak ise Kitap Fuarı'nın kurumsal kimlik ve mutlaka ülke genelinde ses getirecek düzeyde olması için çaba harcandığını söyledi. Söyleşi salonlarını beğenen Vali Altıparmak, "Yayıncısı, yayınevi, okuru acaba bu sene hangi süprizler var diye beklemeli. Herkesin arayış içinde olması lazım" dedi.

Öte yandan Erzurum Kitap Fuarı'na; İnci Aral, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ediz Hun, Tekin Sönmez, Şükrü Erbaş, Hayati İnanç, Ahmet Taşağıl, Sinan Yağmur, Mehmet Paksu, Semih Coşkun, Dücane Cündioğlu, Ali Ural ve Vehbi Vakkasoğlu gibi birçok ünlü yazar katılacak. 10 gün sürecek olan Erzurum Kitap Fuarı'nda yazarlar imza günlerinde hayranlarıyla buluşacak. Etkinlikler kapsamında söyleşiler düzenlenecek. Çevre illerden katılımla birlikte Erzurum Kitap Fuarı'nda 1 milyon ziyaretçi hedefleniyor.Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu 15 Metrekarelik Odada Ürettiği Yemle, Hayvanlarını Besliyor İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu