ERZURUM SPORCU VALİNİN YENİ HEDEFİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ - Son Dakika

ERZURUM SPORCU VALİNİN YENİ HEDEFİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

7 ay önce

FUTBOL, masa tenisi, bilardo, bisiklet, basketbol gibi sporlarla uğraşan Erzurum Valisi Okay Memiş, 7 ay önce atandığı Erzurum'da adrenalin içeren sporlara da başladı.

ERZURUM SPORCU VALİNİN YENİ HEDEFİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ, System.String[]

FUTBOL, masa tenisi, bilardo, bisiklet, basketbol gibi sporlarla uğraşan Erzurum Valisi Okay Memiş, 7 ay önce atandığı Erzurum'da adrenalin içeren sporlara da başladı. Rafting ve kanoda kürek çeken Memiş, yamaç paraşütünde ise Yükseklik korkum var ama deneyebilirim dedi.

Gümüşhane Valiliği yaparken 27 Ekim 2018 tarihli kararnameyle Erzurum'a atanan Vali Okay Memiş, sporcu kimliğiyle dikkat çekti. Her türlü macera sporunu başarıyla yapan rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu'nu hatırlatan Okay Memiş, ilk kez yaptığı adrenalin içeren sporlarda da başarılı olduğunu ispatladı. Futbola olan tutkusu bilinen, valilik konağına bilardo masası kurduran Vali Memiş, kent merkezinde düzenlenen bisiklet turu etkinliklerine en önde katılan isimlerden birisi. 23 Mart'ta Erzurum'un ev sahipliği yaptığı off-road şampiyonasında pilotluk yaparak macera sporlarına başlangıç için ilk adımı atan Vali Memiş, Palandöken'de kar raftingi heyecanı yaşadı. 25 Haziran'da tanıtım için gittiği Uzundere'de baraj gölündü kano yapan Memiş, coşkun akan Tortum Çayı'nda sporcularla birlikte bindiği rafting botunda kürek çekti. 'Büyük üstad' dediği Recep Yazıcıoğlu gibi adrenalin içeren sporlarda da başarısını tek tek kanıtlayan Vali Memiş'in yapmadığı bir yamaç paraşütü kaldı. Erzurum'da düzenlenen bir etkinlikte Palandöken dağlarından atlayan paraşütçüleri izlemekle yetinen Vali Memiş, Yamaç paraşütü yapar mısınız şeklindeki soruya, Yamaç paraşütü konusunda emin değilim. Biraz yükseklik korkum var ama deneyebilirim cevabını verdi.

Erzurum'un her köşesinin farklı güzellikler taşıdığını söyleyen Vali Memiş, bunları tanıtmak için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. İspir Çoruh'ta rafting, Hınıs kanyonlarında trekking yapacaklarını vurgulayan Memiş, Biz millet olarak biraz izleyiciyiz. Avrupalı spor yapıyor, kayak yapıyor biz de onları izliyoruz. Neden bu hayatın içine girmiyoruz. Ben zaten kendim sürekli spor yapıyorum dedi.

ERZURUM SPORCU VALİNİN YENİ HEDEFİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Haber Yayın Tarihi: 26.07.2019 10:21 Kaynak: DHASon Dakika

5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı
Kan donduran görüntü! Kucağına aldığı kediyi yerden yere vuran kişi kamerada "Robin Hood" bu kez deprem bölgesinde ortaya çıktı

Son Dakika Haberleri