ERZURUM Vali Memiş Virüste artışı durdurduk, inişe geçtik - Son Dakika

ERZURUM Vali Memiş Virüste artışı durdurduk, inişe geçtik

Vali Memiş: Virüste artışı durdurduk, inişe geçtikERZURUM Valisi Okay Memiş, maske takma oranının yüzde 95'lerde olması sebebiyle vatandaşlara teşekkür etti.

ERZURUM Vali Memiş Virüste artışı durdurduk, inişe geçtik, System.String[]

Vali Memiş: Virüste artışı durdurduk, inişe geçtik

ERZURUM Valisi Okay Memiş, maske takma oranının yüzde 95'lerde olması sebebiyle vatandaşlara teşekkür etti. Vali Memiş, yeni normalden sonra yaşanan vaka artışlarını bir aylık sürede durdurduklarını belirterek, "İnişe geçtik ama vaka sayılarımız hala yüksek. Biraz daha denetimleri artırarak bu inişi sürdürmek istiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilde başlattığı koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim, Erzurum'da Vali Okay Memiş tarafından yapıldı. Merkez Yakutiye ilçesi Gezmahallesi'nde işyerlerini denetleyen Vali Memiş, vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen uyarısı yaptı. Maske takan vatandaşlara teşekkür eden Vali Memiş, Erzurum'da maske takma oranının yüzde 95 olduğunu söyledi. Şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan dolmuş ve minibüslere binerek vatandaşlarla sohbet eden Vali Memiş, maske ve mesafeye dikkat çekti.

Denetimler sonrası açıklamada bulunan Vali Memiş, yeni normalin ardından tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve Erzurum'da vaka sayılarında artış olduğunu belirtti. Erzurum özelinde kısmi artışlar olduğunu ancak bir aylık süre içerisinde bunu durdurduklarını söyleyen Vali Memiş, "Vakaları bir platoya indirdik. Tıpkı Erzurum plotası gibi pandemide de platodayız. Vakalarda inişe geçtik ama vaka sayımız hala yüksek. Biraz daha denetimleri artırarak bu inişi sürdürmek istiyoruz. Daha anlamlı bir inişle çok daha sağlıklı bir ortamı oluşturmak istiyoruz" dedi.

Vatandaşı kırmadan, üzmeden incitmeden denetimler yaptıklarını ifade eden Memiş, yüklü miktarda da cezai işlem uyguladıklarını kaydetti. Bilim insanlarının vakalarda ekim ve kasım ayına dikkat edilmesi konusundaki uyarılarını da takip ettiklerini anlatan Vali Memiş, "Bilim insanları influanza denilen grip salgınıyla beraber Covid-19 salgını olursa sıkıntı yaşanabilir diye uyarıyor. Biz işimiyi iyi yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızda duyarlılığı artırmaya çalışıyoruz. Erzurum'un sağlık alt yapısı çok iyi. 1500 yataklı şehir hastanemiz, üniversite hastanemiz diğer hastanelerden dolayı sağlık altyapımız çok iyi. Sistem çok iyi işliyor. Yoğun bakım oranı yüzde 30 kapasitesinde" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:21 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ERZURUM Vali Memiş Virüste artışı durdurduk, inişe geçtik - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Beyin kanaması geçiren usta oyuncu Ali Sürmeli, apar topar ameliyata alındı Bakan Varank'tan Gaziantep'te açılan fabrikaların eski olduğu iddialarına yanıt: Sehven yazılmış Azerbaycan'dan ağır darbe yiyen Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Kaybettik, düzinelerce ölü var Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a karşı harekata başlıyor Çekim için kameraların karşısına geçen Deren Talu, yeni haliyle herkesi şaşırtacak Putin, Ermenistan-Azerbaycan gerginliğine dahil oldu: Askeri adımlar durmalı Ermenistan askerleri, çatışma bölgesinde zırhlı araçlarını bırakarak kaçtı Ermenistan'ın havanlarla hedef aldığı Azerbaycanlı sivillere ait ilk fotoğraflar yayınlandı