ERZURUM Yasağa rağmen mezarlığa koştular - Son Dakika

ERZURUM Yasağa rağmen mezarlığa koştular

Yasağa rağmen mezarlığa koştularERZURUM'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma yasağına rağmen, Ramazan Bayramı arifesinde vatandaşlar yakınlarının mezarına koştu.

Yasağa rağmen mezarlığa koştular

ERZURUM'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma yasağına rağmen, Ramazan Bayramı arifesinde vatandaşlar yakınlarının mezarına koştu.

İçişleri Bakanlığı'nca, Ramazan Bayramı'nda oluşacak hareketliliği önlemek amacıyla 81 ilde 23- 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararı alındı. Erzurum'da sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşlar, yasağa rağmen Asri ve Abdurrahman Gazi mezarlıklarına gitti. Yakınlarının mezarlarını ziyaret edenler, Kuran-ı Kerim okuyup, dua etti. Bazı ailelerin yanında ise dışarı çıkması yasak olan 20 yaş altı çocukların olduğu görüldü. Maskeleri ile mezarlığa gelenler, dualarını ettikten sonra mezarlıktan ayrıldı.

Her bayramda anne-babasının ve akrabalarının mezarını ziyaret ettiği söyleyen Lokman Boldaz, "Elimizden geldiği kadar yakınlarımızı ziyaret etmeye çalışıyoruz. Yasağa rağmen mezarlıkta sıkı bir tedbir yok. Ölmüşlerimizin ruhuna gelip Fatiha okumak, onları yad etmek için geldik. Yasaklara uyuyoruz. Bu mekanları ziyaret etmek, bizler açısından manevi değeri yüksek. Anne babamızı ziyaret etmemiz lazım. Onlar gelenlerin ayak seslerinden anlarlarmış, 'ziyaretçim geldi' diye. Gelmediğimiz zaman mahsun olurlar, mecburen gelmek zorundayız. Biz kuralı ihlal ettik ama markete çıktım biraz alışveriş yaptım. Baktım ki mezarlıktan gelenler var. Onlara sordum, 'herhangi bir sakınca yok' dediler. Fazla bir izdiham olmadığı için ben de geldim. Kalabalık olsaydı ben de gelmezdim" dedi.

ERZURUM Yasağa rağmen mezarlığa koştular


Son Dakika

Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı Oyuncu Fikret Kuşkan, sağlık sorunları nedeniyle Zalim İstanbul dizisinden ayrıldı Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı Saba Tümer'in Marcus Schenkenberg pişmanlığı: Elimden kaçırmasaydım ondan çocuk yapardım Kreşlerin açılmasıyla ilgili eleştiride bulunan Berna Laçin'e Zehra Zümrüt Selçuk'tan cevap Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu, yeni aşka yelken açtı Komedyen Cem Yılmaz, villasını 2 milyon dolara satışa çıkardı Hande Erçel'le oynayacağı dizinin konusuyla alay edilen Kerem Bürsin'den eleştirilere cevap Şeyma Subaşı, eski eşi Acun Ilıcalı'nın doğum gününü kutladı Sembol oyununu kazanan Nisa, kadınların aç kalmasını istemediği için yemek ödülünü Evrim'le paylaştı Acun Ilıcalı, yıllar önce davalık olduğu eski Survivor yarışmacısı Taner Tolga Tarlacı'ya resti çekti: Onunla asla çalışmam Oyuncu Elçin Sangu'dan canlı yayında dili sürçen Esra Erol'a güldüren tepki