Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor - Son Dakika

Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor

19.02.2012 10:02
Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor, System.String[]

Erzurum'un Bağbaşı Beldesinde HES eylemlerine katıldığı için Tortum Sulh Ceza Mahkemesi tarafından önceleri konuşma yasağı getirilen ve o dönem 17 yaşında olan Leyla Yalçınkaya hakkında bu kez üç ayrı suçtan 9 yıla kadar hapsi isteniyor.

Erzurum'un Bağbaşı Beldesinde HES eylemlerine katıldığı için Tortum Sulh Ceza Mahkemesi tarafından önceleri konuşma yasağı getirilen ve o dönem 17 yaşında olan Leyla Yalçınkaya hakkında bu kez üç ayrı suçtan 9 yıla kadar hapsi isteniyor.Tortum İlçe Jandarma Komutanlığında er olarak görev yapan 22 yaşındaki Abdullah Teke, Cumhuriyet başsavcılığına verdiği dilekçede, Leyla Yalçınkaya'nın 5 Ağustos 2011 günü attığı taşla yaralandığını, aynı gün er Adil Aldemir ise aynı kızın kendisine şerefsizler diye hakaret ettiğini ileri sürdü. Er Abdullah Teke, 12 Eylül 2011 günü Leyla Yalçınkaya'nın jandarma otosunun yanından geçerken kendisine o...çocuğu, hayvan oğlu hayvan, şerefsiz oğlu şerefsiz dediği iddia etti. Leyla Yalçınkaya ise suçlamaları kabul etmedi. Ancak, Tortum Cumhuriyet Başsavcılığı Leyla'nın suçu işlediğine kanaat getirerek, Çocuk Mahkemesi sıfatıyla Tortum Sulh Ceza Mahkemesinde hakaret, yine Çocuk mahkemesi sıfatıyla Tortum Asliye Ceza Mahkemesinde hakaret, görevi yaptırmamak için direnme, kasten yaralama suçlarından dava açtı.

Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor
Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor
Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzurumarşivhes Mağduru Leyla'ya 9 Yıl Hapis İsteniyor - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğu işkence edip diri diri yakmışlar