Son Dakika Haberleri: Esad rejimi İdlib'de ilan ettiği ateşkesi bozdu

Esad rejimi İdlib'de ilan ettiği ateşkesi bozdu

17 gün önce

Beşşar Esad rejimi, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde tek taraflı ilan ettiği ateşkesi bozarak, sivil yerleşimleri karadan hedef aldı.

Esed rejimi, İdlib'in güneyindeki Kefrenbil ilçesi, Cercenaz beldesi, Kefersecne, Hiş, Ureynibe, Has, Deyr Şarki ve Deyr Garbi köylerini havan ve roket gibi karadan karaya silahlarla vurdu.

ATEŞKES İLAN ETMİŞTİ

Rusya Savunma Bakanlığı, dün öğleden sonra rejimin askeri birliklerinin tek taraflı olarak İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde ateşkes ilan ettiğini, ateşkesin bugün 06.00 itibarıyla geçerli olacağını duyurmuştu. Türkiye ve Rusya arasında 17 Eylül 2018'de imzalanan mutabakattan bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde 945 bin 992 sivil yerinden edildi. Aynı süre içinde rejim ve Rusya'nın saldırılarında 219'u kadın, 341'i çocuk olmak üzere bin 282 sivil öldü.

Esad rejimi İdlib'de ilan ettiği ateşkesi bozdu
Rejimden kaçıp sınıra dayanan Suriyeliler için bölgeye asker ve polis birlikleri sevk edildi

Cumhurbaşkanından ABD'ye uyarı: Birkaç hafta içinde askerlerimiz bölgeyi kontrol etmezse, harekat planımızı devreye sokacağız

ABD'den İdlib'in kuzeyindeki El Kaide militanlarına hava saldırısı

Haber Yayın Tarihi: 31.08.2019 09:35 Kaynak: AAAdnan Oktar'ın savunması: Dekolteli hanımların da Müslüman olduğunu göstermek istiyordum
Aile boyu hırsızlık! Kızı ve damadı oyaladı, anne yüzüğü çaldı 10 Kasım'da göbek atan müdür, eski okuluna geri döndü