Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere Saldırılarıları - Son Dakika

Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere Saldırılarıları

26.11.2015 14:34
Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere Saldırılarıları

Esed ve Rus güçlerinin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına yakın noktadaki çadırlarda kalan Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar devam ediyor.

Esed ve Rus güçlerinin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına yakın noktadaki çadırlarda kalan Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar devam ediyor.

Bu kapsamda Bayrampaşa Belediyesi ile Mega Center Kuru Gıda Hali, Bayırbucak Türkmenlerine 2 tırlık gıda malzemesi gönderdi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, tırların yola çıkacağı Mega Center Kuru Gıda Hali'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bayırbucak'taki çatışmaların başlamasının ardından bölgeye yardımda bulunmak istediklerini aktaran Aydıner, Bayırbucak'taki Türkmenlerin son derece zor durumda kaldıklarını söyledi.

Aydıner, yardım kampanyası kapsamında ilk etapta 2 tırlık bir yardım yapılacağını yineleyerek, şöyle devam etti:

"Tırların birinde 25 ton gıda malzemesi bulunuyor. Diğer tırımız da öyle. Tırların ilkinde peynir ve konserve türü gıda ürünleri var. Bunları seçerken, Türkmenlerin rahatlıkla tüketecekleri ürünleri seçtik. Diğer tırın da üçte ikiye yakın kısmı yumurta ve konserveden oluşuyor. Mega Center Kuru Gıda Hali'nde yardım için bağışta bulunan dükkan sahiplerine teşekkür ediyorum. Zor zamanlarda Türkmenlerin yanında olunması gerekir. Biz onları alırız. Suriyeliler nasıl ülkemize gelmişlerse ve nasıl kucak açmışsak Bayırbucak'taki Türkmen kardeşlerimize kucağımızı açarız."

Suriye'deki savaşın bir an önce bitmesini arzu ettiklerini aktaran Aydıner, belediye olarak yardıma ihtiyacı olanların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Mega Center Kuru Gıda Hali Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılınç ise Türkiye'nin, dünyanın her yerindeki mazlumların yardımcısı olduğunu anlatarak, "Allah'tan umudumuz ve beklentimiz bu savaşın bir an önce bitmesidir. Gariban insanların kendi yuvalarına dönmelerini temenni ediyoruz. İnsanlar, boşu boşuna ölmesin, bu düzen artık son bulmalı" dedi.

Kadın voleybolcular Türkiye'ye hayran kaldı! Turnuvanın ilgi odağı oldular Kadın voleybolcular Türkiye'ye hayran kaldı! Turnuvanın ilgi odağı oldular Samsun'da yarışmada dereceye giren çocuklara kuzu ve civciv verildi Samsun'da yarışmada dereceye giren çocuklara kuzu ve civciv verildi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 'İsveç'in NATO üyeliğine' ilişkin paylaşım Açıklaması Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 'İsveç'in NATO üyeliğine' ilişkin paylaşım Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere Saldırılarıları - Son Dakika


Advertisement