Son Dakika Haberleri: Esendere Gümrük Kapısı'nda 221 Kilogram Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Esendere Gümrük Kapısı'nda 221 Kilogram Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

3 ay önce

Esendere Gümrük Kapısı'nda 221 kilogram patlayıcı madde ele geçirildiHAKKARİ - Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esendere Gümrük Kapısı Yolcu Salonunda yapılan kontrollerde 221 kilogram 700 gram Potasyum Klorat patlayıcı madde ele geçirildi.

Esendere Gümrük Kapısı'nda 221 kilogram patlayıcı madde ele geçirildi

HAKKARİ - Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esendere Gümrük Kapısı Yolcu Salonunda yapılan kontrollerde 221 kilogram 700 gram Potasyum Klorat patlayıcı madde ele geçirildi.
Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince B.N. isimli İran uyruklu bir şahıs İran'dan Türkiye'ye pasaport işlemlerine müteakip Esendere Gümrük Kapısından girişi esnasında yanında bulunan altı çuval ve bir adet valizden şüphelenilmesi üzerine gümrüklü alanda takibe alındı.
Söz konusu şahsın yolcu bagaj x-ray kontrol noktasına gelmesinin ardından çuvallarda ve valizde ne olduğunun sorulduğunda, eşyaların kireç olduğunu, ağaçlarda böcek önleyici olarak kullandığını beyan etmesi üzerine çuval ve valizler gerekli incelemeler yapılmak üzere arama hangarına götürüldü.
Patlayıcı Mühimmat ve Silah Dedektör Köpeği ile yapılan aramada dedektör köpeğinin beyaz renkli maddeye tepki vermesi üzerine, alınan numunenin Kimyasal Madde Test Cihazı ile yapılan analizinde patlayıcı cinsi potasyum klorat olduğu tespit edildi.
Konuyla ilgili olarak Savcılıktan alınan talimat üzerine patlayıcı yapımında kullanılan toplam 221 kilogram 700 gram potasyum klorata el konuldu.
Savcılık nezdinde yürütülmekte olan soruşturma kapsamında terör örgütleri ile ilişkisi de araştırılan B.N. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Esendere Gümrük Kapısı'nda 221 Kilogram Patlayıcı Madde Ele Geçirildi
Haber Yayın Tarihi : 11.04.2019 12:12 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Yaşlı çiftin yolda bulup jandarmaya teslim ettikleri çanta, hayatlarını kararttı Gümüşhane'de 2 kilogram ağırlığında mantar bulundu Aşiret düğününde gelin ve damada takılan takının değeri dudak uçuklattı!