Esenler Belediyesinden Kırtasiyelere "Yüz Boyası" Denetimi - Son Dakika

Esenler Belediyesinden Kırtasiyelere "Yüz Boyası" Denetimi

03.01.2012 13:48
Esenler Belediyesinden Kırtasiyelere

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığının talebi üzerine, kırtasiyelerde satıldığı ve sağlık yönünden tehlike arz ettiği belirlenen, bir markaya ait yüz boyasının denetimini yaptı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığının talebi üzerine, kırtasiyelerde satıldığı ve sağlık yönünden tehlike arz ettiği belirlenen, bir markaya ait yüz boyasının denetimini yaptı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünün, Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne gönderdiği bir yazı ile kırtasiyelerde satılan yüz boyalarından olan ve kozmetik ürün kapsamında değerlendirilen bir markada ağır metaller tespit edildiği belirtilerek, ilçedeki kırtasiyelerden bu ürünlerin imha edilmesi istendi.

Bunun üzerine Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bir sağlık personeli, bir zabıta komiseri, bir gıda mühendisi ve bir çevre ve sağlık teknisyeninden oluşan komisyon kurarak ilçedeki tüm kırtasiye ve oyuncakçıları denetleyip söz konusu üründen satılıp satılmadığını araştırdı.

Esnafa, bu ürünün sağlık yönünden riskli olduğu da anlatılan denetimler sonunda Esenler'deki hiçbir kırtasiye ve oyuncak satışı yapılan yerde bu ürünün satılmadığı görüldü.

Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, denetimlerin ileri ki günlerde de devam edeceğini bildirdi.

- İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Esenler Belediyesinden Kırtasiyelere 'Yüz Boyası' Denetimi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Kurye, döverek bayılttıkları şahsın başını motorla ezmeye çalıştı Güne yükselişle başlayan dolar, tarihi zirvenin hemen altında 7,97'den işlem görüyor Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi! İşte detaylar