Eshab-ı Kehf, 2017 Emitt Fuarında Tanıtılacak - Son Dakika

Eshab-ı Kehf, 2017 Emitt Fuarında Tanıtılacak

17.01.2017 16:19
Eshab-ı Kehf, 2017 Emitt Fuarında Tanıtılacak, System.String[]

Afşin Belediyesi, bu yıl 21.'si düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Eshab-ı Kehf Külliyesini tanıtacak.

Afşin Belediyesi, bu yıl 21.'si düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Eshab-ı Kehf Külliyesini tanıtacak.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, yaptığı açıklamada, 70'ten fazla ülkenin ve hemen hemen tüm illerin katıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Kahramanmaraş'ın ve Afşin'in göz nuru olan Eshab-ı Kehf'i en iyi şekilde tanıtmak istediklerini belirtti.

Eshab-ı Kehf'in, UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesinde yer alması için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Güven, "Bu tür fuarlara katılmamızın yegane sebebi göz nurumuz olan manevi mirasımız olan Eshab-ı Kehf'i tanıtmak. Yerli ve yabancı turizmcilere, turistlere, gezi severlere Eshab-ı Kehf'i en iyi şekilde tanıtma amacındayız." dedi.

Afşin'deki Ashab-ı Kehf Külliyesi'nin, Kur'an-ı Kerim'de Kehf suresinde geçen "yedi uyurlar"ın bulunduğu gerçek yer olduğuna ilişkin tescilin yapıldığını hatırlatan Güven, şunları kaydetti:

"Külliyenin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmasıyla önemli bir aşama geçtik. Bundan sonra burasının bütün nesillere bir dünya mirası olarak bırakılmasını hedefliyoruz. UNESCO Kalıcı Listesi'ne alınması noktasında müracaatlarımız var. Eshab-ı Kehf kalıcı listede yer aldığında turizm anlamında da elimizi çok rahatlatacak. Bizim amacımız, bu tür organizasyonlarda Eshab-ı Kehf'i tanıtmak. 2016 yılında 20'incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Afşin'imizi temsil ederek Eshab-ı Kehf temalı 90 metre kare alana oluşturulmuş stantta fuar ziyaretçileri ile buluştuk. Aynı zamanda EMİTT 2016'da bölgenin havasını yansıtan en iyi stant ödülüne layık görüldük."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eshab-ı Kehf, 2017 Emitt Fuarında Tanıtılacak - Son Dakika


Son Dakika

İsrailli yetkiliden Fahrizade suikastıyla ilgili kriz çıkaracak sözler: Dünya bize teşekkür etmeli Pasaport harçlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Başkanı Reşat Bahat: Türkiye'de yoğun bakımlarda 500 boş yatak kaldı Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi