Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı - Son Dakika

Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı

21.10.2020 18:16

Kahramanmaraş'ta telefon dolandırıcılarına 18 bin 500 lira kaptıran ailenin 24 bin lirasını polis kurtardı.

Kahramanmaraş'ta Mehmet K.'nin (34) 18 bin 500 lirasını dolandıran telefon dolandırıcıları, eşi Kadriye K.'yi de (29) dolandırırken polis son anda önledi. 24 bin lirayı dolandırıcılara yatırmak üzereyken durumu anlayan kadın gözyaşlarına boğuldu.

Kahramanmaraş'ta esnaf Mehmet K.'yi arayan ve kendisi başkomiser olarak tanıtıp, suç örgütleri tarafından adına çok sayıda telefon sim kartı açıldığını ve bu telefon hatları ile suç işlendiğini belirten sahte başkomiser, suçlulara operasyon yapmak için verdikleri banka hesabına para yatırmasını istedi. Suçluları parayı çekerken yakalayacaklarını söyleyen dolandırıcıya inanan Mehmet K., ATM kartı şifresini dolandırıcıya verdi. Dolandırıcı telefonu kapattıktan sonra Mehmet K.'nin hesabındaki 18 bin 500 lirayı çekti.

"EŞİN HAPSE GİRECEK"

Telefon dolandırıcısı daha sonra Mehmet K.'nin ev hanımı eşi Kadriye K.'yi arayarak, kocasının hapse gireceğini, suçluları yakalamak için acilen para yatırması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Kadriye K.. evdeki 24 bin lirayı alarak bankaya gitti. İhbar üzerine harekete geçen polis, kadını aradı ancak telefonu sürekli meşgul olduğu için ulaşamadı. Bunun üzerine kentteki banka şubelerini dolaşan ekipler, Kadriye K.'yi işlem yapmak isterken durdurup, "Dolandırılıyorsunuz" diyerek para yatırmasını önledi. Dolandırılmak üzere olduğunu anlayan kadın gözyaşlarına boğuldu. Kadriye K. daha sonra ifade vermek üzere polislerle emniyete gitti. Polis, Mehmet K.'yi dolandıran ve eşini de dolandırması engellenen şüpheli veya şüphelilerin bulunması için çalışma başlattı.

Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Paşinyan "Herkes silahına sarılmalı" derken Azerbaycan ordusu, Karabağ cephesinde çok sayıda tank ele geçirdi Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti