Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Suriyeli eşini terk edip Hollanda'ya gitti! Babanın çocuklarına kavuşması 7 ay sürdü - Son Dakika

Suriyeli eşini terk edip Hollanda'ya gitti! Babanın çocuklarına kavuşması 7 ay sürdü

Suriye'deki iç savaştan kaçtıktan sonra İstanbul'a yerleşen Mahmut Kazme, kendisini terk ederek Hollanda'ya giden eşinin bıraktığı iki çocuğuna 7 ay süren çabasının ardından polis desteği sayesinde kavuştu.

Suriyeli eşini terk edip Hollanda\'ya gitti! Babanın çocuklarına kavuşması 7 ay sürdü
10.02.2022 - 09:33,  Güncelleme: 10:49

KADIN EŞİNİ VE ÇOCUKLARINI TERK EDEREK HOLLANDA'YA KAÇTI

Ülkelerindeki iç çatışmalardan kaçtıktan sonra İstanbul'a yerleşen Mahmut Kazme ile eşi arasında geçimsizlik başladı. Oturma izinleri bulunan Kazme ve ismini açıklamadığı eşi arasındaki geçimsizlik giderek arttı. Genç kadın iki çocuğunu Avcılar'daki annesinin evine bıraktıktan sonra Hollanda'ya giderek yerleşti. Mahmut Kazme, bunun ardından biri kız iki çocuğunu anneannelerinden alabilmek için çaba harcadı.

YAPTIĞI 3 GİRİŞİM BAŞARIZ OLDU

Biri dört, diğeri altı yaşındaki çocuklarını aylarca göremeyen Suriyeli babanın yaptığı başvurular sonuç vermedi. Elindeki belgelerle çocuklarına kavuşabilmek için resmi başvurularda bulunan Mahmut Kazme'nin yaptığı 3 girişim sonuçsuz kaldı.

VERİLEN EKİBİN ARDINDAN BABA ÇOCUKLARINA KAVUŞABİLDİ

Avukatı Vahide Gamze Yücelen ile birlikte şikayette bulunan Suriyeli babaya dördüncü girişiminde engel olunmaması içi Avcılar Emniyet Müdürlüğü'nden ekip verildi. Merkez Mahallesi'ndeki anneannenin oturduğu eve avukatı ve polis memurları ile giden baba Mahmut Kazme, biri kız iki yavrusuna kavuştu. Anneanne iki torununu babalarına teslim etmek zorunda kaldı. İsimleri açıklanmayan çocuklar Avcılar'daki özel hastanede genel sağlık kontrolünden geçirildi. Avukat Vahide Gamze Yücelen, "Aylar süren çabamız sonuç verdi. Sonunda babayı iki çocuğuna kavuşturabildik" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Suriyeli eşini terk edip Hollanda'ya gitti! Babanın çocuklarına kavuşması 7 ay sürdü - Son Dakika


Advertisement