Esidef Üyesi Sanayici ve İşadamları ABD Yolcusu - Son Dakika

Esidef Üyesi Sanayici ve İşadamları ABD Yolcusu

18.02.2012 11:59
Esidef Üyesi Sanayici ve İşadamları ABD Yolcusu, System.String[]

Türkiye ile Amerika arasındaki ekonomik ilişkilerin genel anlamda potansiyeli yansıtmaktan uzak olduğunu ifade eden ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara federasyon olarak Amerika'ya yapacakları ziyarete ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye ile Amerika arasındaki ekonomik ilişkilerin genel anlamda potansiyeli yansıtmaktan uzak olduğunu ifade eden ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara federasyon olarak Amerika'ya yapacakları ziyarete ilişkin açıklamada bulundu.

Amerika temaslarının 6 gün süreceğini ifade eden Özkara; " Federasyon olarak gerçekleştireceğimiz bu gezide öncelikle Atlanta Yatırım Ajansını ziyaret edip burada hükumet yetkilisi Amanda Schalandra ile görüşme gerçekleşireceğiz. Fullton Ticaret Odası, Georgia Yatırım Ajansı, Gwenyth Ticaret Odası üyeleri ile kurumların kendi salonlarında ikili iş görüşmeleri yapacağız. Ertesi gün Tenessee eyaletine geçip Nashville Ticareti Geliştirme Kurulunu ziyaret edip burada işadamları ile ikili iş görüşmeleri yapacağız. Son olarak da New York'a geçip burada ticari ateşemiz den ABD ile ticaret yaparken dikkat etmemiz gerekenler ile alakalı brifing alacağız. Bunun ardından Empire Ticareti Geliştirme Kurulu ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunacağız. 6 gün sürecek olan gezide mermer, araç üstü ekipmanları, tekstil, makine, metal ve gıda sektörlerinden üye işadamlarımız var. Gidecek olduğumuz şehirlerde ticaret odası ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmelerimiz olacak. Üye firmalarımızın ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlayacağız. Ümit ediyorum ki Amerika Birleşik Devletlerine gerçekleştireceğimiz bu gezide katılan üye firmalarımız maksimum fayda ile dönerler. ve gidiş gelişleri sıklaşır' dedi.

(AH-)

18.02.2012 11: 39 TSİ

NNNN - İZMİR

Esidef Üyesi Sanayici ve İşadamları ABD Yolcusu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Esidef Üyesi Sanayici ve İşadamları ABD Yolcusu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti