Kocasına yakalanan kadın, sevgilisiyle birlikte balkondan atlamıştı! Yasak aşk vahşetinin tanıkları konuştu - Son Dakika

Kocasına yakalanan kadın, sevgilisiyle birlikte balkondan atlamıştı! Yasak aşk vahşetinin tanıkları konuştu

13.01.2021 11:53

Küçükçekmece'de işten evine dönen Hüseyin Kurt, yatak odasındaki dolapta iç çamaşırları ile gizlenmiş Aykut Demirtuğ'u görmüş, kaçmak isteyen şahıs ve Kurt'un eşi balkondan atlayarak can vermişti. Bugünkü duruşmada Kurt'un beraati istenirken görgü şahidi de olayı, "Eve girdiğimde Hüseyin abi diz çökmüş ağlıyordu, şoktaydı" sözleriyle anlattı.

Küçükçekmece'de Zeynep Kurt ile evli olan Hüseyin Kurt, 25 Kasım 2019'da işten erken ayrılarak evine gitmiş; yatak odasındaki dolabı açtığında, Aykut Demirtuğ'un üzerinde iç çamaşırı ile gizlenmiş olduğunu fark edip kısa bir boğuşmadan sonra şahsı yatak odasına kilitlemişti. Zeynep Kurt ve Aykut Demirtuğ'un korkup kaçarken balkondan atlayarak ölmelerine neden olduğu iddia edilen sanıklar Hüseyin Kurt ile Engin Cuğ'un bugün görülen davalarında beraatleri istendi.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Hüseyin Kurt ve Engin Cuğ ile tarafların avukatları katıldı. Maktuller Aykut Demirtuğ ve Zeynep Kurt'un aileleri de duruşmada hazır bulundu.

"DİZ ÇÖKMÜŞ AĞLIYORDU"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Taylan Mümin Coşkun, olay günü gelen telefon üzerine dayısı Engin Cuğ'un yanından ayrıldığını belirterek, "Yanımızdan ayrıldıktan 1-2 dakika sonra dayımın evinin balkonundayken Aykut Demirtuğ'un korkuluklara tırmandığını ve atladığını gördüm. Zeynep Kurt'u görmedim. Olayın olduğu yere gittiğimde Aykut yerde yatıyordu. O sırada bina kapısından dayım çıktı ve 'Yukarı git, Hüseyin çocuklarla birlikte, bir delilik yapmasın.' dedi. Yukarı çıktığımda Hüseyin ağabey holün köşesinde diz çökmüş ağlıyordu, şoktaydı. Balkona çıkıp aşağı baktığımda Zeynep Kurt'un da ayağını gördüm. Aşağı yanına indiğimde Zeynep Kurt orada ölmüştü." ifadelerini kullandı.

İç çamaşırıyla sevgilisinin kocasına yakalanmıştı! Yasak aşk vahşetinin tanıkları konuştu

"YUKARI BAKTIĞIMDA BALKONDAN DÜŞTÜKLERİNİ GÖRDÜM"

Bir diğer tanık Yusuf Hicazi de olay yerine yakın bir oto yıkamacıda çalıştığını dile getirerek, "Bağırma sesinin geldiği yöne doğru baktığımda balkonun dışında korkuluklara asılı kadının ellerini bırakarak yere düştüğünü, balkonda korkuluklara tutunan erkeğin de kadının ardından ellerini bırakarak düştüğünü gördüm." dedi.

MAKTULLERE YÖNELİK DOĞRUDAN EYLEMLERİ BULUNMUYOR

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, somut olayda sanıklar Engin Cuğ ve Hüseyin Kurt'un, maktuller Aykut Demirtuğ ve Zeynep Kurt'a karşı doğrudan eylemleri bulunmadığını, maktullerin ölümünde sanıkların ihmali davranışlarından da bahsetmenin mümkün olmadığı belirtildi.

YATAK ODASINDAKİ DOLAPTA İÇ ÇAMAŞIRLARI İLE BULMUŞ

Mütalaada, maktullerin kendilerini aşağı bırakmalarının anlık bir davranış olduğunu belirtilerek, "Maktullerin ölmeleri ile sanıkların müdahale etmemeleri arasında illiyet bağı bulunmamaktadır. Hüseyin Kurt'un kendi evinde Aykut Demirtuğ'u iç çamaşırıyla gördüğünde herhangi bir eylemde bulunmayıp yatak odasına kilitleyip yakınlarını araması da öldürme amacının bulunmadığını göstermektedir. Olay nedeniyle maktullerin kendilerinde oluşturduğu korkuyla atladıklarından sanıkların üzerlerine atılı suçtan ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesi talep edilir." denildi.

Mahkeme, müşteki avukatına mütalaaya karşı beyanda bulunması için süre vererek, duruşmayı erteledi.

Kocasına yakalanan kadın, sevgilisiyle birlikte balkondan atlamıştı! Yasak aşk vahşetinin tanıkları konuştu

Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Kocasına yakalanan kadın, sevgilisiyle birlikte balkondan atlamıştı! Yasak aşk vahşetinin tanıkları konuştu - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • GAKKOŞ 23: İTİRAF EDİYORUM BENDE BİR GÜN İŞ YERİN DE ÇALIŞAN BİR BAYAN LA MÜNASEBETİM OLDU O BENİ İŞE GELMEDİĞİ GÜN BENİ ARADI ÇOK HASTA OLDUĞU ATEŞİ YÜKSEK OLDUĞUNU KENDİSİNE YARDIM İÇİN GELMEMİ SÖYLEDİ YALANA KANDIM İŞİMİ BIKAIP GİTTİM KAPIYI AÇTIĞINDA ÜSTÜNDE HİÇBİR ŞEY YOKTU BEN ŞOK OLDUM NUTKUM TUTULDU GEL YANIYORUM ATEŞİMİ ÖLÇERMİSİN DEDİ BENDE SES YOK KOLUMDAN İÇERİ ÇEKTİ BENİ SOYMAYA BAŞLADI BEN KOCASI GELİR KORKUSUYLA ÖLÜYORUM VE FİNAL İŞ BİTTİ ORADAN KAÇARÇASINA ÇIKTIM VE BABAMA İŞTEN ÇIKARTIRDIM Cevap Yaz 10 111 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Zenit'in Mesut Özil sorusuna yanıtı olay yarattı: G.Saray'a gitmeliydi, daha büyük bir kulüp Cinsel organında çıkan sivilcenin 'gazlı gangrene' dönüşmesi nedeniyle ölümden döndü Haftaya yükselişle başlayan dolar 7,51'den işlem görüyor Son dakika! AKOM'dan İstanbul için kar uyarısı: Yağış ilerleyen saatlerde yer yer kuvvetli şekilde etkili olacak Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi Çin'de göçük altında kalan madenciler yazdıkları notla hayata tutundu Karın keyfini çıkaran ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından peş peşe paylaşım yaptı Survivor 2021'e 4 yeni yarışmacı geliyor! Sergen'in parkur hızı Acun Ilıcalı'nın ağzını açık bıraktı